طراحی سایت

چهل کیلومتر مربع از ارتفاعات سیستان و بلوچستان برفی است

برف پایانی

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: پس از فعالیت سامانه بارشی روز دوشنبه هفته گذشته و بارش برف در ارتفاعات خاش و میرجاوه، مساحت پوشش برف در ارتفاعات این شهرستان ها به بیش از ۴۰ کیلومتر مربع رسید.
محسن حیدری در گفت و گو با روابط عمومی هواشناسی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: بر اساس تحلیل اخرین خروجی ماهواره لندست ۸، پس از بارش برف روز دوشنبه هفته گذشته، سطح پوشش برف در ارتفاعات خاش و میرجاوه به بیش از ۴۰ کیلومتر مربع افزایش یافت و علاوه بر ارتفاعات رشته کوه تفتان، بخشی از ارتفاعات مرکزی خاش نیز سفید پوش شد.
وی با بیان اینکه قله تفتان ۴۰۵۰ متر از سطح آب های آزاد ارتفاع دارد، گفت: ۱۶ روز قبل از بارش برف اخیر مساحت محدوده برفی این رشته کوه حدود ۳۰ کیلومتر مربع بوده است.
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: بیشتر ضخامت سطح برفی این منطقه ناچیز است که تأثیر چندانی در تأمین منابع آبی این دو شهرستان ندارد.
حیدری در بخش دیگری به وضعیت پوشش برف در کوه بزمان ایرانشهر نیز اشاره کرد و گفت: بارش های امسال توانست بخش هایی از این کوه را نیز سفید پوشش کند به طوریکه هنوز قسمت هایی از آن پوشیده از برف است.

373 بازدید

اخبار sbmet-panel 18th مارس, 2020

طراحی سایت توسط فراکارانت

Help-Desk