طراحی سایت

سرعت وزش باد در زابل به ۱۱۲ کیلومتر بر ساعت رسید

resized_511775_845

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: با وجود اینکه به پایان فصل وزش بادهای ۱۲۰ روزه نزدیک می شویم اما در شبانه روز گذشته بیشینه سرعت وزش باد در زابل به ۱۱۲ کیلومتر بر ساعت رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان، محسن حیدری اظهار داشت: از دیروز دوشنبه بر سرعت وزش بادهای ۱۲۰ روزه در شمال استان سیستان و بلوچستان افزوده شد و تا صبح امروز بیشینه سرعت وزش باد در زابل به ۱۱۲ کیلومتر بر ساعت رسید.

وی افزود: وزش این باد شدید موجب خیزش گردوخاک و کاهش دید افقی در محدوده فرودگاه زابل شد به طوری که شعاع دید افقی را در این شهر به ۶۰۰۰ متر کاهش داد.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان اضافه کرد: در شبانه روز گذشته غلظت ذرات معلق در هوای زابل به ۵۵۱ میکروگرم بر مترمکعب یعنی حدود ۴ برابر حد مجاز رسید.

وی با بیان اینکه وزش این باد شدید شعاع دید افقی در شهر زهک را نیز کاهش داد، افزود: بر اساس خروجی نقشه های پیش‌یابی و مدل های جوی عصر امروز از سرعت وزش باد در منطقه سیستان کاسته می شود.

حیدری ادامه داد: دیروز با نفوذ گردوغبار بادهای ۱۲۰ روزه به زاهدان شعاع دید افقی در محدوده فرودگاه زاهدان نیز به ۶۰۰۰ متر کاهش یافت.

505 بازدید

اخبار sbmet-panel 17th سپتامبر, 2019

طراحی سایت توسط فراکارانت

Help-Desk