طراحی سایت

یکی از تعهدات هواشناسی ارائه اطلاعات به رسانه هاست

image_2019_8_6-14_13_57_423_OSZ

معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان در بازدید از دفتر خبرگزاری ایرنا در زاهدان گفت: هواشناسی رسانه ای ترین سازمان دولتی است که ارائه اطلاعات به رسانه ها جزو تعهدات و بایدهای کاری آن است.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی سیستان و بلوچستان، دوست محمد کلیم در بازدید از خبرگزاری ایرنا به مناسبت روز خبرنگار اظهار داشت: اگر رسانه نباشد کار هواشناسی در عمل فایده چندانی ندارد، چراکه اطلاعات مفید و کاربردی به دست مخاطب نمی رسد.

وی با بیان اینکه مهمترین هدف هواشناسی حفظ جان و مال مردم از گزند پدیده های مخرب جوی است، افزود: اگر هشدارهای هواشناسی به موقع به دست مردم نرسد، ممکن است اتفاقات بسیار ناگواری رخ دهد که جبران آن خیلی دشوار یا ناممکن باشد.

معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: خبرگزاری جمهوری اسلامی همواره در این مسیر یاور هواشناسی بوده و کمک زیادی برای انتقال پیام های هواشناسی به مردم کرده است.

کلیم در ادامه به تشریح ویژگی های آب و هوایی سیستان و بلوچستان پرداخت و گفت: برخی وضعیت اقلیمی استان را  نوعی محدودیت در مسیر توسعه استان می پندارند که این‌طور نیست، بلکه ما در سیستان و بلوچستان چیزی به نام محدودیت آب و هوایی نداریم. آنچه که هست نعمت آب و هوایی است.

وی با بیان اینکه وزش بادهای ۱۲۰ روزه از جمله این نعمت های استان است، افزود: وجود این بادها ضمن تعدیل دمای هوا در گرمترین روزهای سال، ظرفیت غیرقابل توصیفی برای تولید انرژی های پاک است.

معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: رطوبت هوا در چابهار، تابش خورشید در شمال تا جنوب استان، سامانه آب و هوایی مونسون هند و… همه نعمت هایی هستند که خداوند در مسیر توسعه استان قرار داده است تا برای رسیدن به توسعه پایدار از آن ها استفاده شود.

حیدر سرایانی رئیس دفتر خبرگزاری ایرنا در زاهدان نیز در این جلسه با اشاره بر اهمیت اخبار هواشناسی، گفت: همکاری کارشناسان هواشناسی در اطلاع رسانی شرایط جوی استان بسیار سازنده و مطلوب است.

وی ادامه داد: این همکاری به نحوی است که اخبار هواشناسی به صورت روزانه در خبرگزاری ایرنا منتشر می شود که این موضوع جای تقدیر دارد.

632 بازدید

اخبار sbmet-panel 6th آگوست, 2019

طراحی سایت توسط فراکارانت

Help-Desk