طراحی سایت

گزارش بارندگی از ۲۱ ایستگاه هواشناسی و بارانسنجی سیستان و بلوچستان

imgtab1

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: دامنه بارش های سامانه بارشی اخیر هشت شهرستان سیستان و بلوچستان را فرا گرفت بطوریکه از ۲۱ ایستگاه هواشناسی و بارانسنجی گزارش بارندگی دریافت شد.
محسن حیدری در گفت و گو با روابط عمومی هواشناسی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: این نخستین سامانه بارشی سال زراعی جدید است که از چهارشنبه گذشته فعالیتش را در سیستان و بلوچستان آغاز کرده و تا صبح امروز بیشینه بارش ها به ۶۱ میلی متر رسیده است.
وی افزود: تا صبح امروز بیشترین میزان بارندگی با ۶۱ میلی متر در «دهیرک» از توابع قصرقند ثبت شده که سبب جریان یافتن رودخانه های محلی و پرآب شدن مسیل های این منطقه شده است.
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان اضافه کرد: پس از قصرقند بیشترین بارش های روز گذشته مربوط به ایستگاه های «کجدر» سرباز با ۴۴، «شهرک سبحان» سراوان ۳۰، «رئیس آباد» سرباز ۲۵ و «کشیک» نیکشهر ۲۰ و شهر نیکشهر ۱۵ میلی متر باران بوده است.
حیدری با بیان اینکه علاوه بر رودخانه های محلی قصرقند، رودخانه های برخی نواحی جنوب- جنوب شرق استان نیز در سه روز اخیر جریان یافت، افزود: شدت بارش ها در برخی مناطق منجر به تشکیل روان آب و انسداد چند محور مواصلاتی نیز شد.
وی تصریح کرد: سامانه بارشی از زمان آغاز فعالیت خود تا دیشب در شهرستان های نیکشهر، مهرستان، سراوان، سیب سوران، قصرقند، سرباز، فنوج و ایرانشهر فعالیت کرده و در برخی مناطق بارش های قابل توجهی به همراه داشته است.
عضو ستاد مدیریت بحران سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس خروجی نقشه‌های پیش یابی و مدل‌های جوی همچنان فعالیت این سامانه تا دوشنبه پیش رو در استان ادامه دارد و توصیه می شود در زمان بارش و صاعقه از تردد و توقف در کنار مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی و رفتن به ارتفاعات خودداری شود.

1020 بازدید

اخبار sbmet-panel 28th سپتامبر, 2019

طراحی سایت توسط فراکارانت

Help-Desk