طراحی سایت

گرمترین روز زمستان کشور در سیستان و بلوچستان ثبت شد

Iran1119[1]

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: در حالی هنوز ۴۰ روز تا پایان زمستان باقی مانده که در شبانه روز گذشته گرمترین دمای زمستان کشور از ابتدای دی تا کنون با ۳۰.۳ درجه سلسیوس در قصرقند واقع در جنوب این استان ثبت شد.

محسن حیدری در گفت‌وگو با روابط عمومی هواشناسی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: قصرقند جزو شهرهای گرمسیر سیستان و بلوچستان محسوب می‌شود که حدود ۱۷۰ کیلومتری شمال چابهار واقع شده است.
وی با بیان اینکه روند افزایش دما از چند روز پیش در سیستان و بلوچستان آغاز شده است، گفت: بر اساس خروجی مدل‌های پیش‌یابی انتظار می‌رود گرمای هوا در قصرقند تا اواخر هفته ادامه داشته باشد.
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود از اواخر وقت سه‌شنبه با شمالی شدن جریانات به تدریج روند کاهش دمای هوا در سطح استان آغاز شود و دمای هوا حدود ۱۰ درجه سردتر شود.
وی ادامه داد: از امروز وزش باد در سیستان و بلوچستان بویژه نواحی مرکزی و نوار غربی استان آغاز می‌شود و سرعت وزش باد سه‌شنبه شب و روز چهارشنبه به اوج خود می‌رسد.
حیدری با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود سرعت وزش باد و گردوخاک در نواحی مرکزی و غربی ۴۰ تا ۷۰ و مناطق شمالی و زاهدان ۷۰ تا ۹۰ کیلومتر بر ساعت برسد، گفت: انتظار می‌رود در نوار ساحلی استان نیز وزش باد با سرعت ۴۰ تا ۶۰ کیلومتر بر ساعت روی دهد.
وی به ورود سامانه بارشی به سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: از اواخر وقت دوشنبه سامانه بارشی وارد استان می‌شود و نیمه شمالی و جنوب غرب را تحت تأثیر قرار می‌دهد.
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: بارش‌های این سامانه از نوع باران و رگبار خواهد بود  که انتظار می‌رود با توجه به حجم ریزش‌ها آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیر ها و پرآب شدن رودخانه‌های فصلی را در پی داشته باشد.

435 بازدید

اخبار sbmet-panel 8th فوریه, 2020

طراحی سایت توسط فراکارانت

Help-Desk