طراحی سایت

توفان شمال سیستان و بلوچستان دید افقی زاهدان را به ۲۰۰۰ متر رساند

120

رئیس اداره هواشناسی زاهدان گفت: گردوغبار ناشی از توفان گردوخاک امروز شمال استان به زاهدان نفوذ کرد و شعاع دید افقی در فرودگاه این شهر را به ۲۰۰۰ متر کاهش داد.
محسن بستانی در گفت و گو با روابط عمومی هواشناسی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: این گردوغبار علاوه بر زاهدان، شعاع دید افقی در شهرهای خاش، میرجاوه، ایرانشهر، سراوان و مهرستان را نیز کاهش داد.
وی در ادامه با اشاره به تاثیر جریانات شمالی بر کاهش دمای هوا در زاهدان افزود: دمای هوای زاهدان نسبت به دیروز در همین ساعت بیش از ۱۰ درجه سردتر شده است.
رئیس اداره هواشناسی زاهدان تصریح کرد: کاهش دما علاوه بر زاهدان در اکثر نواحی نیمه شمالی استان نیز روی داده است.
بستانی در بخش دیگری با اشاره به فروکش کردن وزش بادهای جنوبی در زاهدان و نواحی مرکزی، گفت: صبح امروز امروز وزش باد شدید در نصرت آباد سبب شد تا شعاع دید افقی در محدوده اداره هواشناسی این شهر به ۷۰۰ متر برسد اما رفته رفته با کاهش سرعت وزش باد، وضعیت شعاع دید افقی در این منطقه نیز بهتر شد‌.

دید افقی در سراوان به ۱۰۰۰ متر کاهش یافت

رئیس اداره هواشناسی سراوان نیز  در باره نفوذ گردوغبار به این شر گفت: وزش باد شدید و گردوخاک و نفوذ گردوغبار گسترده به سراوان سبب شد تا شعاع دید افقی در این شهر به ۱۰۰۰ متر کاهش یابد.
فرهاد مساعد اظهار داشت: تا ظهر امروز بیشینه سرعت وزش باد در سراوان به ۱۵ متر برثانیه معادل ۵۴ کیلومتر بر ساعت رسید که ضمن خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا، سبب کاهش دمای هوا نیز شد.
وی ادامه داد: هم اکنون دمای هوای سراوان ۲۶ درجه سلسیوس است که نسبت به روز گذشته در همین ساعت سه درجه سردتر شده است.
رئیس اداره هواشناسی سراوان تصریح کرد: بخشی از گردوغبار حاکم در سراوان در نتیجه نفوذ گردوغبار شمال استان و بیابان های جنوب غرب افغانستان است.
مساعد در ادامه با بیان اینکه امروز وزش باد در نوار شرقی استان ادامه دارد، گفت: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی پیش بینی می شود میزان کاهش دمای هوا در سراوان به حدود ۷ تا ۱۲ درجه سلسیوس برسد.
رئیس اداره هواشناسی سراوان افزود: کاهش دمای جنوب شرق استان موقتی است و انتظار می رود از روز شنبه مجدد روند افزایش دما در منطقه حاکم شود.

504 بازدید

اخبار sbmet-panel 27th فوریه, 2020

طراحی سایت توسط فراکارانت

Help-Desk