طراحی سایت

گردوغبار بادهای ۱۲۰ روزه به سواحل پاکستان رسید

image_2019_6_17-13_56_1_808_17R

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: تحلیل و آشکار سازی تصاویر ماهوارهEUMETSAT  نشان می دهد که گردوغبار ناشی از توفان امروز شمال سیستان و بلوچستان به سواحل جنوب پاکستان نفوذ کرده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان، دوست محمد کلیم اظهار داشت: گردوغبار ناشی از این توفان،  بخش هایی از پنج ولایت غربی و جنوبی افغانستان، چند منطقه در شمال، غرب و جنوب پاکستان و ۹ شهرستان سیستان و بلوچستان را فرا گرفته است.

وی افزود: گردوغبار ناشی از توفان امروز در شمال استان با پیمایش بیش از ۸۰۰ کیلومتر، به سواحل پاکستان در دریای عمان رسیده است.

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: ساعت ۱۶:۳۰ دقیقه سه‌شنبه ۹۸/۳/۲۱ از ایستگاه «پسنی» در جنوب غرب پاکستان پدیده گردوغبار گسترده گزارش شده که شعاع دید افقی در این بندر را به ۲ هزار متر کاهش داده است.

کلیم تصریح کرد: صبح سه‌شنبه بیشینه سرعت توفان گردوخاک در زابل به ۱۱۵ کیلومتر بر ساعت رسید و گردوغبار حاصل دید افقی در محدوده فرودگاه این شهر را به ۸۰۰ متر کاهش داد. ساعاتی بعد گردوغبار گسترده به شهرهای زاهدان، میرجاوه، خاش، ایرانشهر، سراوان، مهرستان، راسک، نیکشهر و … نفوذ کرد و دید افقی در این مناطق را به شدت کاهش داد.

وی افزود: هم اکنون دید افقی در ایستگاه فرودگاهی زاهدان، میرجاوه، سراوان و نیکشهر ۲۰۰۰ متر، زابل و ایرانشهر ۳۰۰۰ متر است.

860 بازدید

اخبار sbmet-panel 18th ژوئن, 2019

طراحی سایت توسط فراکارانت

Help-Desk