طراحی سایت

پیش بینی کاهش ۱۰ درجه ای دما در جنوب شرق/ هوای زاهدان برفی می شود

1-48 - Copy
رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: از روز یکشنبه با شمالی شدن جریانات و ریزش هوای سرد، دمای استان ۱۰ درجه کاهش می باید.
علی ملاشاهی  در گفت و گو با روابط عمومی هواشناسی سیستان و بلوچستان، اظهار داشت: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی پیش بینی می شود از فردا با تشدید جریانات شمالی و وزش بادهای شدید سرد شمالی دمای هوای استان بین ۵ تا ۱۰ درجه و برخی نقاط بیش از ۱۰ درجه کاهش یابد.
وی ادامه داد: انتظار می رود دمای هوا در زاهدان فردا به زیر صفر درجه سلسیوس برسد اما با توجه به وزش بادهای سرد شمالی، احساس سرما بیش از این مقدار است.
رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان در بخش دیگری به فعالیت سامانه بارشی استان اشاره کرد و  افزود: فردا احتمال بارش برف در زاهدان، خاش، ارتفاعات بزمان، شمال غرب استان به ویژه سفید آبه و  شمال سراوان دور از انتظار نیست.
ملاشاهی گفت: سرما و رطوبت موجود در هوا همچنین موجب مه گرفتگی و کاهش شدید دید افقی در برخی مناطق و محورهای مواصلاتی استان به وبژه محور زاهدان-خاش، زاهدان-زابل و زاهدان بم می شود.
وی  در بخش دیگری به آخرین وضعیت فعالیت سامانه بارشی در استان اشاره کرد و افزود: اوج فعالیت این سامانه امروز است و فردا رفته رفته تضعیف می شود و به تدریج از مرزهای شرقی استان خارج می شود. انتظار می رود بعد از ظهر و شب شدت بارندگی ها در نیمه جنوبی استان متمرکز باشد.
رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: دریای عمان تا سه روز آینده مواج و متلاطم پیش بینی می شود.
1890 بازدید

اخبار sbmet-panel 11th ژانویه, 2020

طراحی سایت توسط فراکارانت

Help-Desk