طراحی سایت

پیشرفت ۳۰ درصدی احداث مجهزترین ایستگاه هواشناسی جنوب شرق

dav

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان که به همراه مدیرکل شرکت فرودگاه های استان از پروژه احداث ساختمان جدید هواشناسی زاهدان بازدید می کرد، گفت: پیشرفت فیزیکی عملیات احداث ساختمان جدید هواشناسی فرودگاهی زاهدان که از مجهزترین ایستگاه های هواشناسی جنوب شرق کشور خواهد بود به ۳۰ درصد رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان، محسن حیدری در جریان این بازدید، اظهار داشت: روند اولیه اجرای این پروژه در سال ۱۳۹۶ شروع شد که به دلایل مختلف شروع عملیات احداث آن زمان بر شد.

وی با بیان اینکه از تیرماه سال گذشته روند ساخت این پروژه مجدد در دستور کار اداره کل هواشناسی استان قرار گرفت، گفت: در همان ماه های نخست تابستان گذشته موانع پیش روی این طرح برطرف و مناقصه پروژه برگزار شد. بلافاصله پیمانکار تعیین و با گذشت زمان کوتاهی زمین اجرای پروژه به پیمانکار واگذار شد.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: نوسانات نرخ ارز مهم‌ترین چالش این پروژه در سال گذشته بود که فشار زیادی به پیمانکار و این اداره کل  وارد کرد اما با پیگیری های انجام شده و تخصیص اعتبار مناسب، روند اجرای کار تا امروز متوقف نشده است.

حیدری با بیان اینکه این پروژه هم اکنون حدود ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، افزود: در صورت تخصیص اعتبار مناسب در سال جاری انتظار می رود ساختمان این اداره در اوایل سال آینده آماده بهره برداری شود.

وی با بیان اینکه سامانه کمک دیدبانی برای فرودگاه بین المللی زاهدان ضروری است، گفت: با توجه به تعدد تکرار پدیده های خاکدار کاهنده دید  افقی در زاهدان و لغو پروازها به دلیل کاهش شدید دید، نصب و راه اندازی سامانه RVR هواشناسی در این فرودگاه بین المللی اجتناب ناپذیر است.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: با توجه به نقش پدافند غیرعامل این سامانه در مخاطرات و بحران های طبیعی و کاهش آسیب‌پذیری؛ پیشنهاد می شود موضوع تجهیز فرودگاه زاهدان به سامانه RVR هواشناسی هم از سوی هواشناسی و هم از طرف شرکت فرودگاه های استان پیگیری شود.

حسن اعرابی مقدم، مدیرکل شرکت فرودگاه های سیستان و بلوچستان نیز در این بازدید با اشاره همراهی و همیاری شرکت فرودگاه‌های استان در تکمیل ساختمان جدید هواشناسی زاهدان گفت: مراحل اجرای طرح توسعه فرودگاه بین المللی زاهدان همچنان ادامه دارد و جابجایی ساختمان هواشناسی در راستای اجرای این طرح است.

وی ادامه داد: این فرودگاه هر گونه همکاری برای تکمیل پروژه در راستای توسعه هواشناسی و افزایش امنیت پرواز انجام خواهد داد.

692 بازدید

اخبار sbmet-panel 26th آگوست, 2019

طراحی سایت توسط فراکارانت

Help-Desk