طراحی سایت

پخش موشن گرافیک با موضوع هواشناسی از شبکه استانی هامون

موشن گرافیک

معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: موشن گرافیک با موضوع دستاوردهای هواشناسی استان از شبکه استانی هامون پخش شد.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی سیستان و بلوچستان، محمود دیانتی با بیان مطلب بالا اظهار کرد: این موشن گرافیک دستاوردهای هواشناسی استان را با قبل از انقلاب مقایسه کرده و روند تغییرات آن را برای مردم تشریح کرده است.

وی افزود: با وجود اینکه هواشناسی زاهدان در سال ۱۳۲۷ با تعداد محدودی پرسنل تأسیس شد اما قبل از انقلاب وضعیت زیرساخت های این بخش در استان خوب نبود.

معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: پس از انقلاب و همزمان با توسعه زیرساخت‌های کشور، هواشناسی نیز از شتاب توسعه عقب نماند و با جهش ۴۵۰ درصدی در توسعه زیرساخت ها در سیستان و بلوچستان همراه شد.

دیانتی اضافه کرد: تا پیش از انقلاب تمام ایستگاه های هواشناسی استان ۳۰ مورد بود اما اکنون به بیش از ۱۷۰ ایستگاه رسیده است. البته هم اکنون نیز چهار ایستگاه سینوپتیک و پنج ایستگاه خودکاری هواشناسی در حال احداث است.

وی توضیح داد:  تا پیش از انقلاب هیچ دستگاه سنجش غبار و هیچ ایستگاه خودکار هواشناسی در استان فعال نبود اما اکنون ۲ ایستگاه سنجش گردوغبار و هشت ایستگاه خودکار هواشناسی در استان فعال است.

معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: با همه پیشرفت های صورت گرفته، هنوز ایستگاه های هواشناسی استان برای پایش همه جانبه وضعیت جوی استان ناکافی است و باید با تلاش و پشتکار ایستگاه‌ها را به تعداد استاندارد رساند.

180 بازدید

اخبار sbmet-panel 1st مارس, 2021

طراحی سایت توسط فراکارانت

Help-Desk