طراحی سایت

پایان نشست مدیران هواشناسی استان های ساحلی کشور با ۱۱ مصوبه

1133

 مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: نشست ۲ روزه مدیران ساحلی استان های کشور با ۱۱ مصوبه به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی سیستان و بلوچستان، محسن حیدری در حاشیه این مراسم اظهار داشت: پیشنهاد تهیه رادار موج برای استان های ساحلی مهم ترین مصوبه این نشست بود که در صورت عملیاتی سازی، برای نخستین بار سواحل ایران به این سامانه مجهز می شود.

وی با بیان اینکه رادار موج دامنه پایش دریایی هواشناسی را گسترده تر می کند، افزود: بر اساس مصوبات این جلسه و در صورت نهایی شدن تجهیز سواحل به رادار موج مقرر شده این سامانه با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تهیه شود.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان در بخش دیگری به کمبود نیروی انسانی در بخش هواشناسی دریایی استان های ساحلی اشاره کرد و گفت: در این جلسه مصوب شد پیگری لازم برای دریافت سهمیه استخدام در بخش هواشناسی دریایی استان های ساحلی مد نظر باشد.

حیدری تصریح کرد: همه هفت پست سازمانی هواشناسی دریایی سیستان و بلوچستان بلاتصدی است و امور دریایی استان به وسیله مرکز پیش بینی و اداره هواشناسی دریایی چابهار انجام می شود.

وی ادامه داد: از دیگر مصوبات این نشست می توان به تهیه گزارش بادهای محلی استان های ساحلی اشاره کرد تا در بولتن های پیش بینی دریایی از آن ها استفاده شود.

این مسئول ادامه داد: همچنین در این جلسه مقرر شد تا استان گلستان اندازه گیری تراز آب دریایی خزر را در ایستگاه فریدپاک بر اساس مقایسه با سطح تراز متوسط آب‌های آزاد شروع کند.

حیدری تصریح کرد: چند پیشنهاد دیگر نیز در این نشست پیرامون آموزش، بولتن های پیش بینی دریایی، تعیین شرایط طوفان با همکاری ادارات کل بنادر و دریانوردی استان های ساحلی، انتقال تجربه و … مصوب شده است.

368 بازدید

اخبار sbmet-panel 20th فوریه, 2020

طراحی سایت توسط فراکارانت

Help-Desk