طراحی سایت

وضعیت جوی سیستان و بلوچستان در تاسوعا و عاشورای حسینی چگونه است؟

عاشورا

رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: از فردا بر سرعت وزش بادهای ۱۲۰ روزه در شمال استان افزوده می شود، به طوریکه روز سه شنبه انتظار وقوع توفان موقتی گردوخاک در این منطقه  وجود دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان، علی ملاشاهی اظهار داشت: امروز از شدت بادهای ۱۲۰ روزه در شمال استان کاسته شده است اما بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی مجدد از فردا بر سرعت وزش این بادها افزوده می شود.

وی ادامه داد: انتظار می رود روز  سه شنبه وزش باد شدیدتر شود به طوریکه در نقاط مستعد  منجر به تشکیل توفان موقتی گردوخاک، خیزش شدید گردوخاک، کاهش دید و کاهش کیفیت هوا شود.

رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: این شرایط با شدت کمتر در زاهدان و نواحی شرقی استان نیز روی می دهد که در برخی مناطق منجر به خیزش گردوخاک ، افزایش غلظت غبار و کاهش دید افقی می شود.

ملاشاهی توصیه کرد: با توجه به تقارن شرایط با دسته روی هیئت های مذهبی و عزاداری مردم در فضای باز، لازم است تدابیر بهداشتی لازم نظیر استفاده از ماسک های مناسب مورد توجه قرار گیرد.

وی در بخش دیگری افزود: امروز به طور موقت وضعیت دما در نیمه شمالی استان افزایشی پیش بینی می شود اما فردا مجدد انتظار کاهش دما در نیمه شمالی به ویژه شهرستان های شمال استان وجود دارد.

رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان در باره وضعیت جوی نیمه جنوبی استان نیز گفت: آسمان نیمه جنوبی استان صاف تا قسمتی ابری است و در برخی ساعات غبار محلی شکل می گیرد.

671 بازدید

اخبار sbmet-panel 8th سپتامبر, 2019

طراحی سایت توسط فراکارانت

Help-Desk