طراحی سایت

هیرمند گرمترین شهر کشور شد

Iran1205

معاون فنی و شبکه ایستگاههای هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: در شبانه روز گذشته هیرمند با بیشینه دمای ۳۰.۳ درجه سلسیوس گرمترین شهر کشور شد.

محمود دیانتی در گفت‌وگو با روابط عمومی هواشناسی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: عسلویه در استان خوزستان پس از هیرمند با دمای ۳۰.۲ درجه سلسیوس دومین شهر گرم کشور شده است.
وی با بیان اینکه روند افزایش دما در روزهای آینده در سیستان و بلوچستان بیشتر می‌شود، افزود: بر اساس خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های جوی انتظار می‌رود در سه روز آینده بیشینه دمای هیرمند به ۳۱ درجه سلسیوس نیز برسد.
معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های هواشناسی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد : در روزهای آینده افزایش دما در زاهدان نیز قابل توجه است به طوریکه انتظار می‌رود دمای این شهر به محدوده ۲۷ درجه سلسیوس نیز برسد.
وی با بیان اینکه از دوشنبه تا چهارشنبه افزایش ابر در سیستان و بلوچستان رخ می‌دهد، گفت: از سه‌شنبه وزش باد و گردوخاک در مناطق غربی و از روز چهارشنبه در زاهدان و سایر مناطق مرکزی آغاز می‌شود که پیامد آن خیزش گردوخاک، کاهش دید و کیفیت ها و افزایش موقتی دماست.
دیانتی تصریح کرد:با توجه به محدوده وزش باد انتظار می‌رود کاهش دید در محورهای مواصلاتی زاهدان – نهبندان، زاهدان- بم و ایرانشهر- بم قابل توجه باشد.
معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های هواشناسی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: توصیه می‌شود در زمان غبارآلود شدن هوا از تردد غیرضروری در فضای باز خودداری و در ترددهای جاده‌ای احتیاط شود.

460 بازدید

اخبار sbmet-panel 24th فوریه, 2020

طراحی سایت توسط فراکارانت

Help-Desk