طراحی سایت

هوای سیستان و بلوچستان بارانی می شود

33012

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: با تقویت نفوذ جریانات مرطوب جنوبی به استان از روز چهارشنبه، رشد ابرهای همرفتی در نیمه جنوبی استان آغاز می‌شود و انتظار می رود رگبار و رعد و برق و باد شدید در این نواحی روی دهد.

محسن حیدری در گفت و گو با روابط عمومی هواشناسی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های عددی محدوده تحت تأثیر این سامانه بیشتر مناطق جنوبی استان به ویژه شهرستان های سرباز، نیکشهر، قصرقند، فنوج، مهرستان، سیب و سوران و سراوان، مناطق شرقی سواحل خواهد بود.

وی افزود: با توجه به شدت بارش ها احتمال آبگرفتگی معابر و سیلاب ناگهانی در مسیل‌ها و رودخانه های فصلی وجود دارد بنابراین توصیه می شود از تردد و توقف در کنار مسیل‌ها و رودخانه های فصلی و رفتن به ارتفاعات خودداری شود.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد:از ویژگی های سامانه های همرفتی می توان به رگبار و رعدوبرق و تند بادشدید موقتی اشاره کرد.

حیدری اضافه کرد: انتظار می رود اوج فعالیت سامانه بارشی بیشتر در ساعات بعدازظهر و اوایل شب باشد.

وی تصریح کرد: با توجه به شرایط، پیش بینی می شود فعالیت سامانه تا روز جمعه ادامه داشته باشد. در صورت وقوع هرگونه تغییر در وضعیت سامانه، موضوع به اطلاع مردم عزیز خواهد رسید.

813 بازدید

اخبار sbmet-panel 24th سپتامبر, 2019

طراحی سایت توسط فراکارانت

Help-Desk