طراحی سایت

هواشناسی سیستان و بلوچستان اطلاعیه جوی صادر کرد

dust1

رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس آخرین خروجی نقشه های هواشناسی، وزش بادهای شدید و سرد شمال تا سه شنبه جریان دارد.
علی ملاشاهی در گفت و گو با روابط عمومی هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به صدور اطلاعیه جوی شماره ۵۶ این اداره کل اظهار داشت: وزش این بادها در شمال استان متمرکز است اما با شدت کمتر در نوار شرقی و مرز غربی استان نیز روی خواهد داد.
وی ادامه داد: خیزش گردوخاک، کاهش دید و کیفیت هوا، تشکیل توده گردوغبار و نفوذ آن به نواحی جنوبی تر و اختلال در تردد برخی محورهای مواصلاتی منتهی به شمال استان از پیامدهای وزش باد در استان است.
رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: توصیه می شود در زمان غبار آلود شدن هوا از تردد در فضای باز خودداری شود و تا حد امکان از فعالیت ها در ارتفاعات پرهیز شود.
ملاشاهی ادامه داد: ریزش هوای سرد از عرض های بالاتر به استان سبب کاهش دمای هوا نیز می شود به نحوی که انتظار می رود در روزهای آینده کمینه دمای هوا در زاهدان به محدوده صفر درجه سلسیوس نیز برسد.
وی تصریح کرد: صبح امروز در نتیجه تأثیر جریانات شمالی، دمای هوا ۱۴ شهر استان نسبت به ۴۸ ساعت گذشته کاهش یافت که بیشترین کاهش با مقدار ۸ درجه سلسیوس در زاهدان و نصرت آباد روی داده است.
رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: هم اکنون سرعت وزش باد در زابل ۷۶ کیلومتر بر ساعت است که شعاع دید افقی را به ۲۰۰۰ متر کاهش داده است.

537 بازدید

اخبار sbmet-panel 5th مارس, 2020

طراحی سایت توسط فراکارانت

Help-Desk