طراحی سایت

هشداری دوباره نسبت به تکرار توفان شن در جنوب شرق 

dust1

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به صدور اخطاریه جوی سازمان هواشناسی و تشدید سرعت بادهای ۱۲۰ روزه، گفت: پس از کاهش موقتی سرعت باد در روزهای یکشنبه، مجدد از روز دوشنبه و سه شنبه بر شدت وزش این بادها در شمال استان افزوده می شود.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی سیستان و بلوچستان، دوست محمد کلیم اظهار داشت: با توجه به شرایط خاص استان در روزهای پیش رو سازمان هواشناسی کشور اخطاریه شماره ۳۶ خود را به تشریح وزش بادهای ۱۲۰ روزه در روزهای آتی اختصاص داد و نسبت به توفانی شدن وضعیت جوی شمال استان هشدار داد.

وی افزود: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های عددی از روز دوشنبه و سه شنبه وزش بادهای ۱۲۰ روزه در شمال سیستان و بلوچستان به ویژه شهرستان زابل تشدید می شود که پیامد آن خیزش غبار و وقوع توفان گردوخاک در برخی نقاط شمال استان خواهد بود.

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: کاهش میزان دید افقی، غبارآلود شدن آسمان، کاهش کیفیت هوا و کاهش شعاع دید افقی به کمتر از ۱۰۰۰ متر، اختلال در ناوگان حمل و نقل و بروز خسارت به سبب وزش باد از دیگر پیامدهای این پدیده مخاطره آمیز است.

کلیم با بیان اینکه هم استانی های عزیز تا زمان فروکش کردن توفان از سفرهای غیرضروری به مناطق شمال استان خودداری کنند، گفت: توصیه می شود بیماران قلبی و تنفسی، کودکان و سالمندان از ترددهای غیر ضروری در مناطق تحت تأثیر طوفان اجتناب کنند. همچنین با توجه به شدت وزش باد توصیه می شود از کار و فعالیت در ارتفاعات و ساختمان های بلند در زمان وزش توفان خودداری شود.

وی ادامه داد: انتظار می رود روز پنج شنبه سرعت وزش باد در شمال استان به تدریج کاهش یابد.

این مسئول تصریح کرد: روز دوشنبه وزش باد و گردوخاک با شدت کمتر از شمال سیستان و بلوچستان و غبار گسترده در نوار شرقی و مرزهای غربی استان، شرق خراسان جنوبی و نوار شرقی استان کرمان روی دهد.

833 بازدید

اخبار sbmet-panel 10th آگوست, 2019

طراحی سایت توسط فراکارانت

Help-Desk