طراحی سایت

نخستین برف امسال سیستان و بلوچستان بر قله تفتان نشست 

taftan

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: بررسی جدیدترین تصاویر ماهواره سنتینل ۲ نشان می دهد که مطابق انتظار قبلی نخستین برف امسال بر قله تفتان نشسته و بخش هایی از این کوه را سفید پوش کرده است.

محسن حیدری در گفت وگو با روابط عمومی هواشناسی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: اکنون ضخامت سطح برفی این منطقه ناچیز است اما معمولاً میزان آن تا پایان زمستان بیشتر می شود.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه برف موجود در قله کوه تفتان مربوط به ۱۰ روز پیش است، افزود: با توجه به اینکه در حال حاضر ایستگاه هواشناسی در کوه تفتان نداریم، مجبوریم اطلاعات برف را از طریق تصاویر دورسنجی که با تأخیر بدست می آید، استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه تفتان بلندترین کوه سیستان و بلوچستان است، افزود: اسفند سال گذشته مجموع مساحت پوشش برف ارتفاعات تفتان به بیش از ۴۰ کیلومتر مربع رسیده بود.

حیدری خاطرنشان کرد: امسال مجوز احداث ایستگاه خودکار هواشناسی در روستای تمندان در نزدیکی کوه تفتان را دریافت کرده و موافقتنامه احداث آن نیز با سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مبادله شده که به محض تأمین اعتبار، فرایند احداث آن آغاز می شود.

234 بازدید

اخبار sbmet-panel 22nd دسامبر, 2020

طراحی سایت توسط فراکارانت

Help-Desk