طراحی سایت

نخستین اداره هواشناسی فرودگاهی چابهار در فرودگاه این شهر احداث می‌شود

WhatsApp Image 2020-12-30 at 13.08.25

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد چابهار گفت: با توجه به اهمیت داده های هواشناسی در فعالیت های هوانوردی و الزام فرودگاه ها برای احداث ایستگاه هواشناسی، نخستین اداره هواشناسی فرودگاهی چابهار همزمان با احداث فرودگاه بین المللی این شهر ساخته خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی هواشناسی سیستان و بلوچستان، محمد اکبر چاکرزهی در جریان دیدار مدیرکل هواشناسی استان با وی که در محل منطقه آزاد چابهار برگزار شد، اظهار داشت: در حال حاضر عملیات احداث فرودگاه چابهار متوقف شده است اما به محض شروع عملیات عمرانی آن، موضوع احداث اداره هواشناسی فرودگاهی نیز در دستور کار قرار می گیرد.
وی افزود: چابهار به دلیل برخورداری از ظرفیت های طبیعی و گردشگری فراوان، همواره مقصد بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی است که پیش بینی می شود با احداث فرودگاه بین المللی این شهر و پایان پاندمی کرونا، مسافران بیشتری این شهر را به عنوان مقصد گردشگری انتخاب کنند.
محسن حیدری مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان نیز در این دیدار با اشاره به اهمیت احداث هواشناسی در فرودگاه در حال احداث چابهار گفت: در فرودگاه ها هیچ پروازی بدون اطلاعات هواشناسی قادر به پرواز یا فرود نیست زیرا اطلاعات هواشناسی جزو الزامات تأمین سلامت پرواز است.
وی افزود: بهتر است همین حالا که فرودگاه بین المللی چابهار در حال احداث است، مکان استاندارد برای احداث اداره هواشناسی فرودگاهی نیز در محل این فرودگاه جانمایی شود تا همراه با احداث فرودگاه، کار ساخت هواشناسی هم به صورت همزمان انجام شود.
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: اداره هواشناسی فعلی چابهار، نخستین اداره هواشناسی دریایی استان است که قدمتی در حدود ۵۰ سال دارد و از قدیمی ترین ایستگاه های هواشناسی استان محسوب می شود.
حیدری اضافه کرد: قدمت طولانی هواشناسی در چابهار سبب شده تا گنجینه ارزشمندی از داده های اقلیمی این شهر در حدود نیم قرن اخیر در دسترس باشد تا امروز در فرایند توسعه بزرگترین بندر اقیانوسی ایران مورد استفاده قرار گیرد.
وی تاکید کرد: اجرای پروژه های عمرانی با داشتن پیوست های اقلیمی سبب می شود تا این پروژه ها مطابق با ظرفیت های اقلیمی منطقه اجرا شوند و از شکست‌های احتمالی به دلیل مخاطرات جوی و ویژگی‌های اقلیمی جلوگیری شود.

128 بازدید

اخبار sbmet-panel 21st ژانویه, 2021

طراحی سایت توسط فراکارانت

Help-Desk