طراحی سایت

میرجاوه پربارش‌ترین و راسک گرمترین شهرهای کشور شدند

photo_2019-11-02_18-52-02

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: میرجاوه با ۱۳.۸ میلی‌متر بارندگی در شبانه روز گذشته پربارش‌ترین شهر کشور و راسک با بیشینه دمای ۳۴.۲ درجه سلسیوس گرمترین شهر کشور شدند.

محمود دیانتی در گفت‌وگو با روابط عمومی هواشناسی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: علاوه بر راسک، دلگان در غرب استان نیز با بیشینه دمای ۳۳.۷ درجه سلسیوس در شبانه روز گذشته سومین شهر گرم کشور شد.
وی ادامه داد: وضعیت دمایی در شهرهای نیمه شمالی استان قدری متفاوت است به طوریکه امروز زاهدان با کمینه دمای ۱۰.۲ درجه سلسیوس خنک ترین شهر استان شد.
رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به آخرین وضعیت فعالیت سامانه بارشی در استان گفت: دومین سامانه بارشی پاییز که از پنجشنبه گذشته در استان فعال شده موجب بارندگی در بیش از ۵۰ ایستگاه هواشناسی و بارانسنجی استان شده است.
دیانتی افزود: بیشترین بارندگی‌های شب گذشته در حومه سراوان روی داد و از ایستگاه بارانسنجی «انجیرک» در این شهرستان ۲۸ میلی متر باران گزارش شد.
وی ادامه داد: علاوه بر سراوان از توابع شهرستان خاش نیز شب گذشته بارندگی های خوبی گزارش شد به طوریکه ارتفاع بارش های ایستگاه های بارانسنجی « مارندگان و نیلکان» این شهرستان به ترتیب به ۱۵ و ۱۱ میلی متر رسید.
رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته در شمال استان نیز شاهد بارندگی بودیم به طوریکه بیشینه بارش های این منطقه در شهر بنجار با میزان ۶ میلی‌متر ثبت شد.
دیانتی با بیان اینکه این نخستین سامانه بارشی سال زراعی جدید در شمال استان است، افزود: از شهر زابل و روستاهای «محمد شاه‌کرم، شهرک گلخانی، قلعه رستم، چرک، جزینک و دهنو میلک» در شمال استان نیز بارش های پراکنده گزارش شد.
وی افزود: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی امروز نیز در برخی نقاط استان شرایط برای رشد ابرهای همرفتی، بارش های رگباری، تندباد موقتی و صاعقه مهیاست.

525 بازدید

اخبار sbmet-panel 2nd نوامبر, 2019

طراحی سایت توسط فراکارانت

Help-Desk