طراحی سایت

میرجاوه با دمای ۳۴ درجه گرمترین شهر کشور در شبانه روز گذشته

N83215165-72855298

معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: در شبانه روز گذشته میرجاوه در جنوب شرق زاهدان با دمای ۳۴٫۲ درجه سلسیوس گرمترین شهر کشور شد.
محمود دیانتی در گفت و گو با روابط عمومی هواشناسی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: با تشدید جریانات جنوبی در شبانه روز گذشته و تشدید روند افزایش دما در استان، بیشینه دمای میرجاوه در جنوب شرق شهرستان زاهدان به۳۴٫۲ درجه سلسیوس رسید و گرمترین شهر کشور شد.
وی افزود: پس از میرجاوه راسک و شهداد با دمای ۳۴، ایرانشهر ۳۳٫۷، قصرقند ۳۳٫۲ و زهک با دمای ۳۲٫۱ گرمترین شهرهای کشور در شبانه روز گذشته بودند.
معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های عددی از امروز روند کاهش موقتی دما ابتدا در شمال استان و سپس در سایر نواحی مرکزی استان آغاز می شود.
دیانتی گفت: پیش بینی می شود دمای هوای استان بین ۷ تا ۱۲ درجه سلسیوس کاهش یابد و مجدد از روز شنبه روند افزایش دما در استان حاکم شود.
وی در ادامه به وزش بادهای شدید جنوبی در استان اشاره کرد و گفت: انتظار می رود امروز وزش بادهای جنوبی فعال در نواحی مرکزی استان فروکش کند.
این مسئول خاطرنشان کرد: وزش بادهای شدید و سرد شمالی در شمال استان نیز آغاز شده که سبب کاهش دید افقی در این نواحی شده است.

429 بازدید

اخبار sbmet-panel 27th فوریه, 2020

طراحی سایت توسط فراکارانت

Help-Desk