طراحی سایت

مه رقیق دید افقی در ایرانشهر را به ۳۰۰۰ متر کاهش داد

N83107531-72672270

سرپرست اداره هواشناسی ایرانشهر گفت: بامداد امروز با وقوع مه رقیق، شعاع دید افقی در ایرانشهر به ۳۰۰۰ متر کاهش یافت.
مجید خواجه زاده در گفت و گو با روابط عمومی هواشناسی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: بامداد امروز رطوبت نسبی هوا در شهر ایرانشهر به ۹۹ درصد رسید و موجب تشکیل مه رقیق شد. این پدیده سبب شده تا شعاع دید افقی در حومه ایرانشهر به سه کیلومتر کاهش یابد.
وی با بیان اینکه روز گذشته بارش های خوبی در شهرستان ایرانشهر باریده است، افزود: رطوبت ناشی از این بارش های دیروز در منطقه باقی مانده که سرمای موجود در سطح شهر موجب اشباع هوا و وقوع مه گرفتگی در این منطقه شده است.

سرپرست اداره هواشناسی ایرانشهر در مورد میزان بارش های این شهر گفت: از ابتدای فعالیت سامانه بارشی تا دیشب در مجموع از ۱۷ ایستگاه بارانسنجی سطح شهرستان ایرانشهر و دلگان بارندگی گزارش شده که بیشینه بارش ها با میزان ۲۹ میلی متر در بزمان ثبت شده است.
خواجه زاده ادامه داد: همچنین از ایستگاه های «تیغ آب دامن» ۲۸، «دلگان»، «چاه محمد» و «چاهشور» ۲۶ ، «شیبان دامن» ۱۶، «پیرانچ دامن» ۱۴٫۵، «بهشت آباد بمپور» ۱۰٫۵ و ایرانشهر ۶٫۸ میلی متر باران گزارش شده است.
وی تصریح کرد: بر اساس خروجی نقشه های هواشناسی امروز آسمان ایرانشهر صاف تاقسمتی ابری خواهد بود و مهمترین پدیده شهرستان کاهش دما پیش بینی می شود.

723 بازدید

اخبار sbmet-panel 7th ژانویه, 2020

طراحی سایت توسط فراکارانت

Help-Desk