طراحی سایت

مهرستان پربارش ترین شهر کشور در ۱۰ مهرماه شد

photo_2019-10-03_16-44-2100000000000

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: مهرستان با ۴۴٫۶ میلی متر باران در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۰۹:۳۰ روز ۱۰ مهرماه پربارش ترین شهر کشور شد.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی سیستان و بلوچستان، محمود دیانتی اظهار داشت: در این روز علاوه بر مهرستان، خاش با ۷٫۴ و راسک با ۵٫۶ میلی متر باران نیز دومین و سومین شهرهای پرباران کشور شدند.

وی افزود: عصر دیروز و دیشب از حدود ۴۰ ایستگاه هواشناسی و بارانسنجی استان در ۱۰ شهرستان بارندگی گزارش شد که بیشترین بارش ها با میزان ۲۴ میلی متر در شهر راسک اتفاق افتاد.

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: پس از آن در ایستگاه بارانسنجی سرباز ۲۲، شهر خاش و «نوک آباد» خاش ۱۸، «سیرکان» سراوان و «سنگان» خاش ۱۷، رئیس آباد سرباز ۱۴، مچان سرباز ۱۳، مهبان نیکشهر ، شهر میرجاوه ۱۰٫۴ و هلنچکان قصرقند ۱۰ میلی متر بارندگی گزارش شده است.

دیانتی در بخش دیگری از تقویت موج دوم سامانه بارشی در استان خبر داد و پیش بینی کرد: بر اساس خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های جوی همچنان رشد ابرهای همرفتی، رگبار و رعد و برق شدید و وزش تندبادهای شدید لحظه‌ای در استان ادامه دارد.

وی افزود: انتظار می‌رود امروز و فردا فعالیت سامانه بیشتر در نیمه جنوبی و برخی نقاط سواحل استان متمرکز شود و بارش‌های خوبی روی دهد.

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه فعالیت سامانه در روزهای پنج‌شنبه و شنبه بیشتر از روز جمعه ارزیابی می‌شود، خاطرنشان کرد: روز شنبه قدری دامنه فعالیت سامانه گسترش می‌یابد و علاوه بر نیمه جنوبی و سواحل، برخی مناطق مرکزی استان نیز شاهد رگبارهای باران و تگرگ، رعدوبرق و تندبادهای لحظه‌ای خواهند بود.

این مسئول ادامه داد: فعالیت سامانه به صورت منظم در اداره کل هواشناسی استان رصد می شود و هر گونه تغییر در شدت و زمان فعالیت آن به اطلاع مردم عزیز خواهد رسید.

881 بازدید

اخبار sbmet-panel 3rd اکتبر, 2019

طراحی سایت توسط فراکارانت

Help-Desk