طراحی سایت

 مدیرکل مدیریت بحران: پیش بینی وقوع سیل در سیستان و بلوچستان به موقع بود

1069

مدیرکل مدیریت بحران سیستان و بلوچستان گفت: هشدارهای اولیه هواشناسی از وقوع بارش های سنگین و فوق سنگین در استان به موقع بود و کمک زیادی در مدیریت سیل کرد.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی سیستان و بلوچستان، عباس ارجمندی در پنجمین نشست شورای اطلاع رسانی و هماهنگی روابط عمومی های سیستان و بلوچستان که با حضور مدیران روابط عمومی دستگاه های اجرایی استان و رسانه ها در  استانداری این استان برگزار شد، اظهار داشت: پیش بینی‌های هواشناسی از بارش های «سنگین» و «فوق سنگین» به موقع بود و چون این میزان بارندگی تا به حال در این استان نباریده بود، باورش برای خیلی‌ها دشوار بود.

وی ادامه داد: ستاد مدیریت بحران از زمان ارائه نخستین اطلاعیه جوی هواشناسی اقدامات خود را با صدور هشدار به دستگاه های اجرایی، به ویژه دستگاه های عضو ستاد مدیریت بحران آغاز کرد و از همان روز از ظرفیت دهیاران، معتمدین روستاها، ائمه جماعات مساجد و… برای اطلاع رسانی شرایط بهره برد.

مدیرکل ستاد مدیریت بحران  سیستان و بلوچستان ادامه داد: برای اطلاع رسانی حتی از شیوه های مرسوم در دهه ۶۰ استفاده و با بلندگوهای سیار در روستاهای دور افتاده به مردم اطلاع رسانی شد که نتیجه این اقدامات و هشدارهای به موقع این شد که حتی یک تلفات جانی در این سیل مخرب نداشتیم.

ارجمندی با قدردانی از همگرایی و هم‌افزایی دستگاه های عضو ستاد مدیریت بحران در مدیریت سیل، گفت: ۱۴ شهرستان استان درگیر سیلاب بودند؛ سیلابی که در برخی مناطق عمق آن به ۱۱ متر نیز رسید.

وی با بیان اینکه حجم سیلاب بسیار زیاد بود به طوریکه در برخی نواحی مانند شهر فنوج بیش از ۲۰۰ میلی‌متر باران بارید، افزود: در این مدت ۱۹۹ درصد آب پشت سدهای استان افزایش یافت و چهار سد در جنوب سریز کرد.

این مسئول در ادامه ضمن قدردانی از روابط عمومی های دستگاه های دخیل در مدیریت سیلاب برای پوشش مناسب و به موقع اخبار سیل، گفت: رسانه ها به ویژه صدا و سیمای استان نیز به خوبی و با دقت نظر خوبی رویداد سیل را پوشش دادند.

454 بازدید

اخبار sbmet-panel 28th ژانویه, 2020

طراحی سایت توسط فراکارانت

Help-Desk