طراحی سایت

غبار محلی شعاع دید افقی نصرت آباد را به ۴۰۰۰ متر کاهش داد

12

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: در شبانه روز گذشته به سبب غبار محلی شعاع دید افقی در شهر نصرت آباد به ۴۰۰۰ متر کاهش یافت.

محسن بستانی در گفت و گو با روابط عمومی هواشناسی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته علاوه بر نصرت آباد، هوای زاهدان نیز برای ساعاتی غبار آلود شد اما غبار زاهدان بسیار رقیق بود و طی چند ساعت از بین رفت.

وی در بخش دیگری به آخرین وضعیت وزش بادهای ۱۲۰ روزه در شمال استان اشاره کرد و گفت: در شبانه روز گذشته نیز وزش بادهای ۱۲۰ روزه در شمال استان ادامه یافت به طوریکه گردوغبار حاصل شعاع دید افقی در این منطقه را کاهش داد.

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: بر اساس آخرین خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی همچنان انتظار می رود وزش بادهای شدید ۱۲۰ روزه همراه با گردوغبار در شهرهای شمال استان ادامه داشته باشد.

بستانی اضافه کرد: توصیه می شود در زمان غبار آلود شدن هوا از ترددهای غیر ضروری خوداری و از مسافرت های غیر ضرور نیز اجتناب شود.

وی در باره نوسانات دمایی شهرهای استان در شبانه روز گذشته نیز گفت: در ۲۴ ساعت گذشته زاهدان با دمای ۱۸٫۸ درجه سلسیوس بالای صفر خنک ترین شهر و دلگان با دمای ۴۳ درجه سلسیوس گرمترین شهر استان بودند.

347 بازدید

اخبار sbmet-panel 27th آگوست, 2020

طراحی سایت توسط فراکارانت

Help-Desk