طراحی سایت

طی ۸ ماه اخیر به اندازه یکسال در سیستان و بلوچستان باران بارید

news4

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: فعالیت سامانه بارشی فعال در استان سبب شد تا میانگین بارندگی استان در هشت ماه اخیر به ۱۱۸ میلیمتر  برسد، مقداری که حتی از بارش های یکسال زراعی نیز بیشتر است.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان سیستان و بلوچستان، محسن حیدری، اظهار داشت: این شرایط سبب شده تا برای نخستین بار در پنج سال اخیر وضعیت بارندگی های استان به محدوده نرمال برگردد.

وی ادامه داد: بارندگی های استان درست زمانی نرمال شد که استان یک سال به شدت کم باران را در  سال زراعی ۹۷-۱۳۹۶ سپری کرده است.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه بارندگی های امسال استان تا این موقع حدود ۳۰۸ درصد بیشتر از سال گذشته بوده است، افزود: سال زراعی گذشته تنها ۲۹ میلیمتر باران برای استان به همراه داشت و دومین سال بد آبی استان در ۵۰ سال اخیر بود.

حیدری در بخش دیگری ضمن تشریح شرایط نرمال بارندگی استان، گفت: به طور کلی میانگین بارندگی نرمال استان در یک سال زراعی ۱۱۳ میلیمتر  است اما از مهرماه گذشته تا امروز حدود ۱۱۸ میلی‌متر باران در استان باریده است.

وی اضافه کرد: بارش های اسفند، فروردین و اردیبهشت سهم زیادی در بهبود وضعیت بارشی استان داشته است.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان در ادامه به تشریح فعالیت سامانه بارشی اخیر استان پرداخت و گفت: این سامانه که از دوشنبه گذشته در استان فعال شده، هم به لحاظ شدت و هم به لحاظ گستره فعالیت یک سامانه قوی است به طوریکه در مدت فعالیت آن حداقل ۱۴ شهرستان تحت تاثیر فعالیت آن قرار گرفته‌اند.

959 بازدید

اخبار sbmet-panel 18th ژوئن, 2019

طراحی سایت توسط فراکارانت

Help-Desk