طراحی سایت

طوفان حاره ای جدید در شمال اقیانوس هند تشکیل شد

photo_2019-10-31_16-55-16

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: در حالی هنوز طوفان حاره ای کیار با سرعت بیش از ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت در شمال اقیانوس هند فعال است که طوفان دیگری به نام MAHA در این منطقه تشکیل شد.

محسن حیدری در گفت و گو با روابط عمومی هواشناسی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: هم اکنون طوفان MAHA در عرض ۱۱ درجه عرض شمالی قرار دارد که با سرعت حرکت ۱۵ کیلومتر بر ساعت در حال پیش روی به سمت شمال غرب است.

وی ادامه داد: برآورد های اولیه نشان می دهد که MAHA از نوع طوفان درجه سه حاره ای است که بیشینه سرعت وزش باد در محدود فعالیت آن به بیش از ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت می رسد.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: به طور کلی طوفان های حاره ای به پنج دسته تقسیم می شوند که شدیدترین نوع آن آنها طوفان نوع پنج است که بیشینه سرعت آن به بیش از ۲۵۱ کیلومتر بر ساعت می رسد.

حیدری خاطرنشان کرد: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی انتظار می رود طوفان حاره ای MAHA تا مدار ۱۷ درجه شمالی پیش روی کند و به سمت کشور عمان منحرف شود.

وی افزود: این طوفان در تمام طول شبانه روز در اداره کل هواشناسی استان رصد می شود و هر گونه تغییر در مسیر حرکت آن به اطلاع مردم استان می رسد.

عضو ستاد مدیریت بحران سیستان و بلوچستان در بخش دیگری در باره آخرین وضعیت طوفان حاره ای کیار نیز گفت: این طوفان که دریای عمان را به شدت مواج کرد، هم اکنون در مدار ۱۸ درجه عرض شمالی قرار دارد و به شدت تضعیف شده است.

حیدری اضافه کرد: پیش بینی می شود امروز بیشینه سرعت وزش باد در طوفان کیار به ۹۵ تا ۱۰۵ کیلومتر بر ساعت برسد و رفته رفته تا یکی دو روز آینده فعالیت آن به کلی متوقف شود.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی سیستان و بلوچستان، طوفان حاره ای کیار از سوم آبان در شمال اقیانوس هند تشکیل شد و بیشینه سرعت وزش باد در محدوده فعالیت آن بیش از ۲۵۰ کیلومتر برساعت تخمین زده شد.

611 بازدید

اخبار sbmet-panel 31st اکتبر, 2019

طراحی سایت توسط فراکارانت

Help-Desk