طراحی سایت

طوفان حاره‌ای «وایو» در شمال اقیانوس هند تشکیل شد

طوفان

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: با تقویت کم فشار حاره ای و عمیق‌تر شدن تلاطم دریایی موجود در شمال اقیانوس هند، یک طوفان حاره‌ای در این منطقه شکل گرفت که به صورت مستقیم خطری برای سواحل ایران ندارد.

محسن حیدری در گفت و گو با روابط عمومی هواشناسی استان اظهار داشت: اگر چه این طوفان خطری برای سواحل جنوب ایران  در پی ندارد اما هشدارهای ما برای کشتی های تجاری و شناورهای فراساحل استان است که در اقیانوس هند فعالیت دارند. آن ها باید توجه داشته باشند که از تردد در محدوده فعالیت طوفان تا زمان فروکش کردن آن خودداری نمایند.

وی ادامه داد: برآوردهای اولیه نشان می دهد بیشینه سرعت وزش این طوفان در منطقه فعالیت خود به ۱۳۵ کیلومتر بر ساعت برسد.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: نخستین الگوهای پیش بینی مسیر حرکت این طوفان نشان می دهد که «وایو» تا ۶۹ درجه طول شرقی و ۲۳ درجه عرض شمالی پیش روی کند.

حیدری با بیان اینکه وزش بادهای شدید و ریزش بارش های سنگین از ویژگی های طوفان های حاره ای است، افزود: توصیه می شود دریانوردان فراساحل استان تا زمان تضعیف طوفان پیگیر آخرین وضعیت آن باشند و به صورت اکید از حرکت به سمت سواحل نیمه غربی اقیانوس هند و جنوب غربی پاکستان خودداری کنند.

وی گفت: طوفان وایو صبح امروز در موقعیت طول جغرافیایی ۷۰٫۶ درجه شرقی و عرض جغرافیایی ۱۳٫۹ درجه شمالی، شمال اقیانوس هند قرار داشته و با سرعت ۱۲ کیلومتر بر ساعت به سمت شمال و شمال غربی در حال حرکت است.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: پیش بینی می شود این طوفان روز جمعه ۲۴/۳/۹۸ در سواحل جنوبی پاکستان تضعیف شود.

حیدری تصریح کرد: پایش طوفان تا زمان ضعیف شدن در اداره کل هواشناسی استان ادامه دارد و هرگونه تغییر احتمالی در شدت و مسیر حرکت آن به اطلاع فعالین دریایی جنوب استان خواهد رسید.

865 بازدید

اخبار sbmet-panel 18th ژوئن, 2019

طراحی سایت توسط فراکارانت

Help-Desk