طراحی سایت

ضرورت احداث ایستگاه هواشناسی در شهرهای تازه تأسیس سیستان و بلوچستان

00

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان در دیدار با فرماندار مهرستان گفت: یکی از سیاست های هواشناسی استان اولویت بخشی به ایجاد ایستگاه های خودکار در شهرها و شهرستان های تازه تأسیسی است که در طرح جامع توسعه شبکه پایش هواشناسی استان قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان، دوست محمد کلیم در دیدار با محمدرفیع دهواری فرماندار مهرستان اظهار داشت: بر اساس طرح جامع هواشناسی استان، توسعه شبکه پایش حداقل نیازمند تأسیس ۶۴ ایستگاه جدید هواشناسی است تا به استانداردهای حداقلی برسیم و گرید شبکه استان به محدوده ۵۰ در ۵۰ کیلومتر بر سد.

وی افزود: اکنون۲۰ ایستگاه هواشناسی و خودکار وضعیت جوی سیستان و بلوچستان را پایش می کنند که با توجه به مساحت استان این تعداد ایستگاه بسیار ناچیز است که اگر بخواهیم استانداردهای کشورهای پیشرفته را در این زمینه اعمال کنیم باید تعداد ایستگاه پایش زمینی خود را به ۳۰۰ ایستگاه برسانیم.

معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: هواشناس استان اولویت توسعه شبکه پایش خود را به شهرستان ها و شهرهای تازه تأسیس می دهد تا از داده های پایه در فرایند توسعه این شهرها نیز استفاده شود.

کلیم گفت: شهر آشار در مهرستان نیز یکی از این اولویت‌هاست که انشاالله در صورت تأمین اعتبار در سال های آینده عملیاتی خواهد شد. البته در این مسیر نیازمند پیگیری و همراهی فرمانداری مهرستان نیز هستیم.

محمد رفیع دهواری فرماندار مهرستان نیز در این نشست با اشاره بر اهمیت هواشناسی در برنامه ریزی های عالی شهرستان، گفت: فرمانداری آماده ارائه هر گونه همکاری و همراهی برای ایجاد ایستگاه جدید هواشناسی در سطح شهرستان است.

 وی ابراز امیدواری کرد: ایجاد ایستگاه هواشناسی در شهرهای تازه تأسیس مهرستان با اولویت و فوریت بیشتری در دستور کار اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان قرار گیرد.

616 بازدید

اخبار sbmet-panel 17th سپتامبر, 2019

طراحی سایت توسط فراکارانت

Help-Desk