طراحی سایت

صرفه‌جویی ۷۰ میلیون تومانی با برگزاری جلسات مجازی در هواشناسی سیستان و بلوچستان

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: از زمان شروع همه گیری ویروس کرونا و محدودیت های اجتماعی اعمال شده، اکثر جلسات و نشست های حوزه اداره کل هواشناسی استان به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شده که صرفه جویی ۷۰ میلیون تومانی در پی داشته است.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی سیستان و بلوچستان، محسن حیدری اظهار داشت: از اسفند سال گذشته تا کنون حدود ۲۰ جلسه به صورت ویدئو کنفرانس در هواشناسی استان برگزار شده که صرفه جویی قابل توجهی در اعتبارات محدود ما ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه وسعت زیاد استان و دوری از پایتخت همواره هزینه‌های زیادی به هواشناسی استان وارد کرده است، افزود: سیستان و بلوچستان پهناورترین استان کشور است که فاصله زمینی شمال تا جنوب آن حدود ۱۲۰۰ کیلومتر است و مرکز آن با پایتخت ۱۵۰۰ کیلومتر فاصله دارد.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: فقط برگزاری جلسه شورای اداری هواشناسی استان که چند روز قبل با حضور روسای ادارات به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد حدود ۱۵ میلیون تومان در هزینه‌های ایاب و ذهاب، خوراک و حق مأموریت صرفه جویی در پی داشت.

حیدری خاطرنشان کرد: علاوه بر این جلسات زیادی با مدیران ارشد سازمان هواشناسی کشور به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شده که ضمن اثر بخشی بالا، برای استان‌ها هیچ هزینه‌ای در پی نداشته است.

وی در بخش دیگری به سابقه برگزاری جلسات غیر حضوری در هواشناسی استان و سازمان هواشناسی کشور اشاره کرد و گفت: حداقل از سال ۱۳۹۷ به بعد برگزاری جلسات ویدئو کنفرانسی در دستور کار اداره کل هواشناسی استان قرار گرفت و مورد استقبال همکاران نیز واقع شد.

این مسئول خاطرنشان کرد: تا پیش از سال ۹۷ تنها جلسات غیر حضوری هواشناسی استان به کارگاه ها و سخنرانی های علمی که سازمان هواشناسی استان برگزاری می‌کرد محدود می‌شد.

239 بازدید

اخبار sbmet-panel 28th سپتامبر, 2020

طراحی سایت توسط فراکارانت

Help-Desk