طراحی سایت

شاهد هوا، اپلیکیشنی برای اعلام مخاطرات جوی به وسیله مردم

WhatsApp Image 2021-04-19 at 08.54.36
رئیس گروه پیش بینی و هشدار سریع هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: در سازمان هواشناسی اپلیکیشنی تهیه شده است که به مردم اجازه می دهد تا در صورت مشاهده مخاطره جوی، اطلاعات آن را ثبت کنند تا بقیه هم از وجود آن پدیده اطلاع یابند.
علی ملاشاهی در گفت وگو با روابط عمومی هواشناسی سیستان و بلوچستان، مردم می توانند با نصب این نرم افزار بر روی گوشی های هوشمند تلفن همراه در صورت مواجه با پدیده مخاطره آمیز جوی، سایر هم وطنان را از وقوع آن مطلع کننده تا خطرات ناشی از آن در امان بمانند.
وی افزود: این سامانه همچنین توان آشکارسازی مخاطرات جوی  در مناطق بحرانی فاقد ایستگاه هواشناسی دارد طوری که مدیریت شرایط را در زمان وقوع بحران برای مسئولان مدیریت بحران بهبود می بخشد.
رئیس گروه پیش بینی و هشدار سریع هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: این سامانه بازویی برای هواشناسی نیز محسوب می شود چراکه در حال حاضر به دلیل کمبود زیرساخت های هواشناسی، وضعیت جوی تمام مناطق استان پایش نمی شود اما با همیاری علاقه مندان به هواشناسی می توان انتظار داشت لااقل در زمان وقوع ناپایداری ها و سامانه های مختلف جوی، از وضعیت مناطق فاقد ایستگاه نیز مطلع شویم.
ملاشاهی گفت: نرم افزار «شاهد هوا» تحت موبایل است که نسخه نمایش تحت وب نیز دارد و از طریق آدرس  Shahed.irimo.ir دردسترس است. این اپلیکیشن توسط کارشناسان هواشناسی استان زنجان طراحی و برنامه نویسی شده است.
رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: علاقه مندان به هواشناسی می توانند برای استفاده از این نرم افزار با مراجعه به آدرس Shahed.irimo.ir، نسبت به نصب اپلیکیشن شاهد فردا اقدام کنند.
243 بازدید

اخبار sbmet-panel 19th آوریل, 2021

طراحی سایت توسط فراکارانت

Help-Desk