طراحی سایت

سیل بارش باران در شهرستان های خاش و زاهدان

1396112208205383313299454

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: سامانه بارشی قوی که از روز شنبه در نیمه شمالی استان فعال شده، تا صبح امروز ۸۷ میلی‌متر باران برای ایستگاه «تمندان» خاش و ۶۰ میلی متر برای «خیرآباد» زاهدان به همراه داشته است.
محسن حیدری در گفت‌وگو با روابط عمومی هواشناسی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: هسته بارش‌های این سامانه در محدوده شهرستان‌های خاش و زاهدان قرار داشته است به طوریکه علاوه بر تمندان از ایستگاه های «نرون» در خاش ۸۵٫۵، «کوشه» و «سنیب» در خاش ۷۹، «ترشاب» خاش ۶۸، «خیرآباد بالای» زاهدان ۵۹٫۵، «دجنگ» خاش ۵۹، «اسلام آباد حصارویه» زاهدان ۵۵ و «میرآباد» زاهدان ۴۹٫۵ میلی‌متر باران گزارش شده است.
وی با بیان اینکه در شهر خاش نیز بارش‌های قابل توجهی با میزان ۴۸٫۱ میلی‌متر ثبت شده است، افزود: در شهرهای دلگان و زاهدان نیز به ترتیب ۲۰ و ۱۳٫۱ میلی‌متر باران باریده است.
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: تا صبح امروز از حدود ۹۰ ایستگاه هواشناسی و بارانسنجی استان بارندگی گزارش شده که بارش‌های ۱۹ ایستگاه بیش از ۳۰ میلی‌متر بوده است.
حیدری با بیان اینکه بارش‌های شب گذشته در اکثر نواحی استان از نوع «باران» بوده است، گفت: بهترین حالت بارندگی، بارش باران است که سهم زیادی در تقویت سفره‌های آب زیرزمینی دارد.
وی افزود: در بارش‌های رگباری حجم زیادی بارندگی در مدت‌زمان کوتاه می‌بارد که مقدار کمی از آن جذب سفره‌های آب زیرزمینی می شود.
عضو ستاد مدیریت بحران سیستان و بلوچستان در بخش دیگری به وضعیت جوی ساعات آینده در استان اشاره کرد و گفت: بر اساس خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های جوی همچنان تا بعدازظهر امروز شرایط برای وقوع بارش‌های رگباری در نیمه شمالی استان وجود دارد.

784 بازدید

اخبار sbmet-panel 6th ژانویه, 2020

طراحی سایت توسط فراکارانت

Help-Desk