طراحی سایت

سرعت وزش باد در زابل به ۹۴ کیلومتر بر ساعت رسید

13970405120218997145652810

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: صبح امروز بیشینه سرعت وزش باد در زابل به ۲۶ متر بر ثانیه رسید و گردوغبار حاصل شرایط کیفی هوای این شهر را ناسالم کرد.

محسن حیدری در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: همان‌طور که انتظار می رفت از یکشنبه شب بر سرعت وزش بادهای ۱۲۰ روزه در شمال استان افزوده شد و بیشینه سرعت باد تا ساعت ۸:۳۰ صبح امروز در زابل به ۲۶ متر بر ثانیه معادل ۹۴ کیلومتر بر ساعت رسید.

وی با بیان اینکه وزش این باد شدید سبب خیزش گردوخاک شد و دید افقی در محدوده فرودگاه زابل را به  ۶۰۰۰ متر کاهش داد، افزود: این شرایط سبب شد تا غلظت ذرات معلق با اندازه ۱۰ میکرون در هوای زابل نیز تا صبح امروز به بیش از ۲ برابر حد مجاز برسد.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی همچنان وزش بادهای ۱۲۰ روزه تا آخر هفته در نواحی شمالی ادامه دارد.

این مسئول ادامه داد: شرایط به نحوی است که سرعت وزش باد در ساعات اولیه روز زیاد است اما بعدازظهرها از سرعت باد کاسته می شود.

حیدری خاطرنشان کرد: دیروز نیز سرعت وزش باد در زابل به حدود ۹۰ کیلومتر بر ساعت رسید و گردوغبار حاصل غلظت ذرات معلق در هوای این شهر را به ۴۷۱ میکروگرم بر مترمکعب معادل ۳ برابر حد مجاز رساند.

وی ادامه داد: انتظار می رود گردوغبار ناشی از وزش این بادها ظهر و بعداز ظهر به برخی نواحی مرکزی و نوار شرقی استان نفوذ کند و شعاع دید افقی در این مناطق را کاهش دهد.

590 بازدید

اخبار sbmet-panel 23rd جولای, 2019

طراحی سایت توسط فراکارانت

Help-Desk