طراحی سایت

سامانه بارشی جدید از امروز وارد سیستان و بلوچستان می شود

H6XLsVOco7xDd

کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: عصر امروز سامانه بارشی جدید وارد استان می شود که فعالیت آن فراگیر بوده و در نواحی مرکزی و نیمه جنوبی استان منجر به سیلابی شدن معابر و جریان یافتن رودخانه های محلی می شود.

مصدق گودرزی در گفت و گو با روابط عمومی هواشناسی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی این سامانه تا آخر هفته فعال خواهد بود اما اوج فعالیت آن در روز چهارشنبه پیشرو است.

وی افزود: انتظار می رود در جریان فعالیت این سامانه بارشی آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل ها و طغیان رودخانه ها به ویژه در مناطق مرکزی و نیمه جنوبی استان رخ دهد.

کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: با توجه به شاخص های همرفت و احتمال وقوع صاعقه و تگرگ توصیه می شود مردم از قرار گرفتن در فضای باز و ارتفاعات خودداری کنند. همچنین در زمان فعالیت سامانه از تردد و توقف در کنار مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی خودداری شود.

گودرزی در بخش دیگری به آخرین وضعیت جوی دریای عمان و سواحل جنوب استان اشاره کرد و گفت: تا پنج شنبه آسمان نواحی ساحلی استان  و روی دریا نیمه ابری تا ابری همراه با رگبار باران ، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید است. در این مدت دریا مواج و متلاطم پیش بینی می شود.

وی افزود: توصیه می شود فعالین دریایی در زمان مواج بودن دریا جوانب احتیاط را مد نظر قرار دهند و حتی‌الامکان شناورهای سبک از رفتن به دریا پرهیز کنند.

1224 بازدید

اخبار sbmet-panel 10th دسامبر, 2019

طراحی سایت توسط فراکارانت

Help-Desk