طراحی سایت

سالی ۱۴۹ روز دمای دلگان به ۴۰ درجه و بیشتر می رسد

photo_2020-03-05_12-55-37

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: به طور میانگین از سال ۱۳۹۲ تا کنون سالی ۱۴۹ روز دمای هوای شهر دلگان به ۴۰ درجه و بیشتر رسیده که ۸۳ روز آن دمای رخ داده ۴۵ درجه و بیشتر بوده است.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی هواشناسی سیستان و بلوچستان، محسن حیدری در جریان دیدار فرماندار دلگان با وی در محل اداره کل هواشناسی استان، اظهار داشت: دلگان یکی از گرم ترین اقلیم های استان و کشور است که با چاشنی باد و گردوغبار همراه است.

وی با بیان اینکه ایستگاه هواشناسی دلگان از نوع خودکار است و هنوز احداث اداره هواشناسی سینوپتیک آن تکمیل نشده است، گفت: آمار ثبت شده ای از وضعیت پدیده های خاکدار این شهر در دسترس نیست اما با توجه به قرار گیری این شهرستان در منتهی الیه کویر لوت و همجواری تالاب خشک جازموریان، این منطقه همواره تحت تأثیر ریزش گردوغبارهای ناشی از این مناطق است.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: همواره در طول سال وزش بادهای شمالی و جنوب غربی این منطقه را در بر می گیرد به طوریکه محدوده ای بادخیز نیز بشمار می رود.

حیدری در بخش دیگری به آخرین وضعیت احداث اداره سینوپتیک شهرستان دلگان اشاره کرد و گفت: با بهره برداری از این مجموعه شمار ادارات هواشناسی استان به ۱۳ مورد می رسد.

مجتبی شجاعی فرماندار دلگان نیز در این نشست با اشاره به نقش هواشناسی در مدیریت بحران، عنوان کرد: در جریان سیل اخیر با هشدارهای به موقع و دقیق هواشناسی بحران به خوبی مدیریت شد و از وارد شدن خسارت جانی به هم استانی های عزیز جلوگیری شد.

وی با بیان اینکه حجم بارش ها آنقدر زیاد بود که خسارت مالی اجتناب ناپذیر بود، گفت: می توان با برنامه ریزی های مناسب و اجرای مدیریت ریسک در آینده، خسارت های مالی پدیده های مخرب جوی را نیز به حداقل رساند.

548 بازدید

اخبار sbmet-panel 5th مارس, 2020

طراحی سایت توسط فراکارانت

Help-Desk