طراحی سایت

زهک، رتبه نخست ایستگاه های هواشناسی کشاورزی کشور را کسب کرد

10494154_xl

 معاون فنی و شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: ایستگاه تحقیقات هواشناسی کشاورزی زهک رتبه نخست ارزیابی کمی و کیفی مراکز تحقیقات کشاورزی سازمان هواشناسی کشور را کسب کرد.

محمود دیانتی در گفت‌وگو با روابط عمومی هواشناسی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: در ارزیابی ماه فوریه ۲۰۲۰ سازمان هواشناسی کشور، ایستگاه هواشناسی کشاورزی زهک به همراه تعدادی از ایستگاه‌های هواشناسی کشاورزی کشور با کسب ۱۰۰ درصد امتیاز این بخش به صورت مشترک در رتبه‌های نخست قرار گرفتند.
وی افزود: سازمان هواشناسی کشور به صورت ماهانه فعالیت ۳۸ مرکز تحقیقات هواشناسی کشاورزی کشور را از طریق شاخص‌های کمی و کیفی ارزیابی می‌کند.
معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: ثبت اطلاعات روزانه در پایگاه ( agromet)، تولید محصولات هواشناسی کشاورزی و ارسال گزارشات روزانه بخشی از شاخص‌های این ارزیابی است.
وی با بیان اینکه هواشناسی کشاورزی نقش مهمی در تامین امنیت تولید غذا در کشور دارد، افزود: هواشناسی کشاورزی از مراکز مهم سازمان هواشناسی کشور است که با تولید محصولات مختلف، مشارکت زیادی در تامین امنیت تولید غذا و افزایش بهره‌وری تولید محصولات کشاورزی دارد.
دیانتی خاطرنشان کرد: ایستگاه هواشناسی زهک در سال ۱۳۷۳ با تمرکز بر بخش کشاورزی و ارائه خدمات به این بخش در یکی از قطب‌های کشاورزی شمال سیستان و بلوچستان تأسیس شد.

391 بازدید

اخبار sbmet-panel 10th مارس, 2020

طراحی سایت توسط فراکارانت

Help-Desk