طراحی سایت

زهک در صدر مراکز تحقیقات هواشناسی کشاورزی سازمان هواشناسی کشور

agromet

رئیس مرکز تحقیقات هواشناسی کشاورزی زهک گفت: در ارزیابی کمی و کیفی ماه سپتامبر سازمان هواشناسی کشور زهک با کسب ۱۰۰ امتیاز به صورت مشترک در صدر برترین مراکز تحقیقات هواشناسی کشاورزی کشور قرار گرفت.

سهراب شیبانی در گفت وگو با روابط عمومی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: در این ارزیابی این مرکز بالاتر از ۱۸ ایستگاه هواشناسی کشاورزی نظیر اکباتان همدان، اهواز، اردبیل و نجف آباد اصفهان قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه سازمان هواشناسی ماهانه فعالیت های مراکز تحقیقات کشاورزی را ارزیابی می کند، ادامه داد: ثبت اطلاعات روزانه، وضعیت تولید محصولات هواشناسی کشاورزی و ارسال گزارشات روزانه بخشی از شاخص های این ارزیابی است.

رئیس مرکز تحقیقات هواشناسی کشاورزی با بیان اینکه این مرکز بیش از ۲۵ سال قبل تاسیس شده است، افزود: شهرستان زهک در شمال استان از قطب های کشاورزی استان است که بخش قابل توجهی از گندم مورد نیاز استان را تامین می کند.

شیبانی تصریح کرد: با توجه به اهمیت داده های هواشناسی در فعالیت های کشاورزی به ویژه در شمال استان که در تابستان ها با بادهای ۱۲۰ روزه و در زمستان ها با سوز بادها درگیر است، توصیه می شود کشاورزان عزیز قبل از فعالیت های کشاورزی به توصیه های هواشناسی کاربردی توجه کنند.

وی خاطرنشان کرد: هواشناسی کشاورزی برای افزایش بیلان تولید محصولات و کاهش آسیب های ناشی از مخاطرات جوی به کشاورزان است.

292 بازدید

اخبار sbmet-panel 19th اکتبر, 2020

طراحی سایت توسط فراکارانت

Help-Desk