طراحی سایت

روز جهانی هواشناسی از قاب صدا و سیمای سیستان و بلوچستان    

888

صدا و سیمای مرکز سیستان و بلوچستان در گزارشی به مناسبت روز جهانی هواشناسی، به گوشه ای از فعالیت‌ها، اهمیت و نقش هواشناسی در بخش های مختلف جامعه پرداخت و در مصاحبه های مردمی میزان رضایت از عملکرد هواشناسی را محک زد.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی سیستان و بلوچستان، در این گزارش شهروندان استان ضمن تشریح میزان وابستگی فعالیت‌های روزمره خود به هواشناسی، از صحت پیش بینی ها ابراز رضایت کردند.

محسن حیدری مدیرکل هواشناسی استان نیز در این گزارش به اهداف و کاربردهای هواشناسی در جامعه پرداخت و گفت: مهمترین هدف هواشناسی حفظ جان و مال مردم از گزند پدیده‌های مخرب جوی است.

وی افزود: دستیابی به این هدف مراحل مختلف دارد که از برداشت پارامترهای اقلیمی در ایستگاه های هواشناسی آغاز و پس از جمع‌آوری، راستی‌آزمایی و پردازش داده ها ادامه می یابد و در نهایت رفتار جو شبیه سازی می شود.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: هر چه شبکه پایش و تعداد ایستگاه‌های هواشناسی از تراکم بیشتری متناسب با استانداردها برخوردار باشد، دقت پیش بینی‌ها بیشتر می‌شود.

حیدری اضافه کرد: در حال حاضر حدود۱۲ایستگاه هواشناسی سینوپتیک اصلی و تکمیلی، حدود ۱۷ ایستگاه اقلیم شناسی خودکار و سنتی و ۱۳۴ایستگاه باران سنجی در استان وجود دارد.

وی ادامه داد: بر اساس استانداردهای سازمان جهانی هواشناسی و طرح های بالادستی داخلی باید بیش از ۶۰ ایستگاه هواشناسی جدید به شبکه پایش هواشناسی استان اضافه شود.

113 بازدید

اخبار sbmet-panel 3rd آوریل, 2021

طراحی سایت توسط فراکارانت

Help-Desk