طراحی سایت

رشد ۵۰ برابری کاربران تهک دریایی در سیستان و بلوچستان/ دریای عمان امن‌تر شد

111

دبیر تهک دریایی هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: اگرچه حدود یک سال از آغاز بکار کارگروه هواشناسی دریایی چابهار و اجرای طرح تهک دریایی در استان می گذرد، اما در این مدت تعداد کاربران تهک دریایی این بندر حدود ۵۰ برابر شده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان، محمدرضا سالاری  فنودی در جلسه کمیته مخابرات دریایی بندر چابهار که با حضور معاونان دریایی و فنی و مهندسی اداره کل بنادر و دریانوردی در چابهار برگزار شد، اظهار داشت: سال گذشته با پیشنهاد اداره کل هواشناسی استان و همکاری ارگان‌های دریایی از جمله اداره کل بنادر و دریانوردی، شیلات، دریابانی و اتحادیه های صنوف مرتبط با فعالیت های دریایی  سیستان و بلوچستان کارگروه هواشناسی دریایی در چابهار تشکیل شد.

وی افزود: این کارگروه فرصتی ایجاد کرد تا در راستای سیاست های سازمان هواشناسی و پیگیری های مدیریت جدید هواشناسی استان، توسعه هواشناسی کاربردی مورد توجه بیشتری قرار گیرد و با جدیت دنبال شود.
دبیر تهک دریایی هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: تا قبل از تشکیل کارگروه تهک دریایی در چابهار حدود ۱۰۰ کاربر در سامانه خودکار تهک ثبت شده بود اما پس از آن شمار کاربران به حدود ۵۰۰۰ نفر رسید.

سالاری فنودی تصریح کرد: این سامانه به گونه ای است که هشدارهای هواشناسی را در قالب توصیه های کاربردی به صورت پیامک به فعالین بخش های مختلف دریایی ارسال می کند تا از بروز خسارت های احتمالی جلوگیری شود.
وی در ادامه با اشاره به گستردگی صنایع دریایی، اجرای تهک هواشناسی در استان های دریایی کشور را امری مهم و ضروری توصیف کرد و گفت: تا امروز سعی شده تا اطلاعات کاربردی هواشناسی به موقع و در سریع ترین زمان ممکن به مخاطب تخصصی برسد.

رئیس اداره هواشناسی چابهار افزود: با وجود این که مرکز سیستان و بلوچستان ساحلی نیست، اما به دلیل همکاری خوب ارگان‌های دریایی از جمله اداره کل بنادر و دریانوردی، استان موفق شد در اجرای این طرح در ردیف استان‌های برتر کشور قرار گیرد.

584 بازدید

اخبار sbmet-panel 1st اکتبر, 2019

طراحی سایت توسط فراکارانت

Help-Desk