طراحی سایت

رئیس اداره هواشناسی چابهار جزو پژوهشگران برتر سازمان هواشناسی کشور

DSC_0355

محمد رضا سالاری فنودی رئیس اداره هواشناسی دریایی چابهار با چاپ شش مقاله در مجلات علمی و کنفرانس های داخلی و خارجی برای دومین سال متوالی به عنوان یکی از پژوهشگران برتر سازمان هواشناسی کشور انتخاب شد.
به گزارش روابط عمومی هواشناسی سیستان و بلوچستان، سازمان هواشناسی کشور همه ساله بر اساس شاخص های علمی و پژوهشی برترین های این حوزه را معرفی می کند که امسال نیز محمد رضا سالاری فنودی رئیس اداره هواشناسی دریایی چابهار با کسب ۲۶ امتیاز علمی جزو پژوهشگران برتر این سازمام انتخاب شد.
این پژوهشگر در یک سال اخیر حداقل شش مقاله علمی در حوزه هواشناسی و هواشناسی دریایی در نشریات معتبر داخلی و خارجی به چاپ رسانده است که پژوهش وی با عنوان بررسی تغییرات پارامترهای فیزیکی و شیمیایی شمال دریای عمان(دریابزرگ) در مجله بین المللی « Persian Gulf» به چاپ رسیده است.
«بررسی دقت داده های شبکه ای بارش تابستانه پایگاه CORDEX با داده های ایستگاهی در جنوب شرق» نیز پژوهش دیگری است که برگرفته از رساله دکترای سالاری فنودی بوده و در نشریه علمی-پژوهشی پژوهشهای اقلیم شناسی پذیرفته شده است.
وی همچنین در مقاله مشترکی با اقلیم شناسان برجسته ایران پهنه بندی اقلیمی کشور را بازنگری کرده و پی برده که گستردگی تنوع اقلیی ایران به حدی است که اقلیم کشور به ۳۷ تيپ اقليمي تقسيم مي شود.
عناوین دیگری که این پژوهشگر در یک سال اخیر تولید کرده شامل «بویه های هواشناسی(راه اندازی، نگهداری و مشکلات)، مقایسه و ارزیابی دقت داده¬های مدل¬های CMIP5 با داده¬های مشاهداتی و NCEP (موردکاوی:جنوب شرق ایران)، آینده نگری دمای شهر زاهدان با استفاده از داده های پایگاه CORDEX» است.
سالاری فنودی در حال حاضر دانشجوی سال آخر دکترای آب و هواشناسی گرایش مخاطرات آب و هوایی بوده و تا کنون ۲ جلد کتاب، ۳ مقاله ISI، ۳ مقاله علمی پژوهشی و ۲۸ مقاله علمی در کنفرانس ها و همایش های ملی و بین المللی به چاپ رسانده و دو مقاله پژوهشی دیگر در نشریات ISI تحت داوری دارد.

126 بازدید

اخبار sbmet-panel 23rd ژانویه, 2021

طراحی سایت توسط فراکارانت

Help-Desk