طراحی سایت

 دیدار مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان با فرماندار چابهار

dav

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان با معاون استاندار و فرماندار ویژه چابهار دیدار و گفت و گو کرد.
به گزارش روابط عمومی هواشناسی سیستان و بلوچستان، محسن حیدری در این دیدار که در محل فرمانداری چابهار برگزاری شد، اظهار داشت: در سال گذشته چابهار با دریافت ۲۲۱ میلیمتر باران یکی از پربارش ترین شهرهای استان بوده که بارندگی های آن نسبت به شرایط نرمال ۹۸ درصد رشد داشته است.
وی افزود: برخلاف این افزایش قابل توجه، میزان رطوبت نسبی هوای این شهر در سال گذشته ۹ درصد کاهش یافته است اما به طور کلی چابهار مرطوب ترین شهر استان است که می توان از این ظرفیت برای استحصال آب نیز استفاده کرد.
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان اضافه کرد: رطوبت بالا در عین حالی که ظرفیت خوبی برای استحصال آب از «مه» است، اما در چابهار با محدودیت هایی نیز همراه است. در واقع بالا بودن تعداد روزهای گردوغباری مانع تولید آب با کیفیت در تمامی روزهای سال می شود بنابراین باید تلاش کرد استحصال آب در روزهای با هوای پاک انجام شود.
حیدری در بخش دیگری گفت: هواشناسی در چابهار ایستگاه پایش کیفی هوا ندارد اما داده هایی در اختیار دارد که آلودگی های گردوغباری را نشان می دهد.
وی در بخش دیگری به توسعه زیرساخت های هواشناسی در چابهار اشاره کرد و افزود: در حال حاضر راه اندازی سایت رادار هواشناسی جنوب شرق کشور، مهمترین نیاز زیرساختی استان در جنوب شرق است که به دلیل واگذار نشدن زمین همچنان فرایند احداث آن عملیاتی نشده است.
عضو ستاد مدیریت بحران سیستان و بلوچستان ادامه داد: احداث ایستگاه هواشناسی فرودگاهی در فرودگاه چابهار نیز اولویت مهم دیگر این شهر از نظر زیرساخت های هواشناسی است چراکه برای عملیاتی سازی فرودگاه باید ایستگاه هواشناسی در حال بهره برداری باشد.
حیدری ادامه داد: در هیچ فرودگاه مسافربری بدون دسترسی به اطلاعات هواشناسی هواپیما نمی تواند عملیات نشست و برخواست را انجام دهد زیرا اطلاعات هواشناسی جزو الزامات تأمین سلامت پرواز است و خلبان برای پرواز و فرود به آنها نیاز دارد.

121 بازدید

اخبار sbmet-panel 27th ژانویه, 2021

طراحی سایت توسط فراکارانت

Help-Desk