طراحی سایت

دیدار مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان با رئیس سازمان مدیریت استان

10815019_734

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان در دیدار با رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خواستار افزایش میزان تخصیص اعتبارات عمرانی و تقویت بودجه جاری این اداره کل شد.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی سیستان و بلوچستان، محسن حیدری در این دیدار که در محل سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان انجام شد، اظهار داشت: از آغاز سال مالی تا کنون تنها حدود ۲۵ درصد از اعتبارات عمرانی این اداره کل تخصیص یافته که رقم بسیار کمی است.

وی ادامه داد: هم اکنون هواشناسی استان چهار پروژه در دست ساخت دارد که پیشرفت فیزیکی قابل قبولی دارند و در صورت تخصیص اعتبارات پیش بینی شده در بودجه ۹۸ می توان آن ها را به مراحل انتهای کار نزدیک کرد.

مدیرکل هواشناسی سیستان وبلوچستان افزود: علاوه بر این در سال ۹۶ موافقتنامه پنج ایستگاه خودکار هواشناسی با سازمان مدیریت مبادله شده که درخواست ما تخصیص اعتبار حداقل دو ایستگاه «تمندان» خاش در کنار کوه تفتان و سرباز است که برای  ما از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

حیدری در بخش دیگری به کمبود زیرساخت های هواشناسی در استان اشاره کرد و گفت: توسعه زیرساخت های هواشناسی در پهناورترین استان کشور نیازمند حمایت مسئولان عالی دولت در استان است. در این رابطه طرح های توسعه در سازمان هواشناسی تهیه و مشکلی برای طرح و برنامه وجود ندارد.

وی افزود: هواشناسی جزو آن دسته از نهادهای حاکمیتی است که فعالیت آن شبانه روزی است و همکاران ما حتی در روزهای تعطیل نیز در ایستگاه ها حضور دارند و در حال پایش وضعیت هوای استان هستند.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان در بخش دیگری خواستار توجه و ترمیم بودجه جاری هواشناسی استان شد و گفت: شاید یکی از ضعیف ترین بودجه های جاری دستگاه های استانی مربوط به هواشناسی باشد که نیازمند ترمیم است.

مهرداد عرب رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان‌ نیز  در این دیدار با اشاره به آخرین وضعیت اعتبارات استان گفت: تلاش می شود کسری بودجه جاری هواشناسی استان در ادامه سال برطرف شود و شرایط بودجه عمرانی نیز بهتر شود.

وی با بیان اینکه تلاش مجموعه سازمان مدیریت جذب و توزیع عادلانه اعتبارات به بخش های مختلف استان است، ادامه داد: به حمدالله در بودجه سال ۹۹ در بخش های مختلف نگاه  ویژه ای به استان شده است که امیدواریم این روند برای سال های آینده نیز ادامه داشته باشد.

483 بازدید

اخبار sbmet-panel 7th مارس, 2020

طراحی سایت توسط فراکارانت

Help-Desk