طراحی سایت

دوره تحلیل داده های هواشناسی در سیستان و بلوچستان برگزار شد

h1
h2

دوره «تحلیل داده های هواشناسی و کاربرد آن در کشاورزی» با حضور کارشناسان ادارات کل هواشناسی سیستان و بلوچستان و کرمان در زاهدان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان، پرویز خسروی کارشناس آموزش اداره کل هواشناسی این استان، اظهار داشت: در این دوره تخصصی ۲۰ کارشناس هواشناسی با اهمیت داده های هواشناسی کشاورزی، نحوه کار ایستگاه های هواشناسی کشاورزی و تحلیل داده های آن آشنا شدند.
وی افزود: مسعود حقیقت مدیرکل شبکه پایش سازمان هواشناسی مدرس این دوره ۱۲ ساعته بود که با محوریت تحلیل داده های هواشناسی و کاربرد آن در کشاورزی برگزار شد.
کارشناس آموزش اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: این نخستین دوره تخصصی هواشناسی استان است که در سال ۱۳۹۸ برگزار شد. بر اساس برنامه ریزی های انجام شده یک دوره تخصصی دیگر نیز تا پایان سال در این اداره کل برگزار می شود.
خسروی ادامه داد: در این دوره اسناد ۵۴۴ و ۱۳۴ سازمان جهانی هواشناسی برای پاسخ به اینکه کدام نهاد متولی هواشناسی کشاورزی است، بررسی شد. بر اساس سند ۵۴۴ سازمان جهانی هواشناسی که با همکاری سازمان فائو تهیه شده، هواشناسی کشاورزی جزو وظایف ذاتی سازمان های هواشناسی کشورهای عضو WMO است.
کارشناس آموزش اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: همچنین در این دوره اعلام شد که بر اساس سند ۱۳۴ سازمان جهانی هواشناسی تجزیه و تحلیل داده های ثبت شده در ایستگاه های هواشناسی کشاورزی نیز بر عهده سازمان هواشناسی است تا بینشی متناسب با نیاز های این بخش در هواشناسی شکل بگیرد.

888 بازدید

اخبار sbmet-panel 9th جولای, 2019

طراحی سایت توسط فراکارانت

Help-Desk