طراحی سایت

دمای زاهدان ۷ درجه گرمتر شد

dianati

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: امروز کمینه دمای هوای زاهدان با هفت درجه افزایش نسبت به روز گذشته به ۲۳٫۶ درجه سلسیوس رسید.

محمود دیانتی در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: همانظور که انتظار می رفت روند افزایش دما از دو روز گذشته در استان آغاز شد و امروز به بیشترین مقدار خود رسید به طوریکه کمینه دمای امروز زاهدان و ۱۱ شهر دیگر استان افزایش یافت.

وی افزود: بیشترین میزان افزایش دما در شهرهای زاهدان و خاش با حدود هفت درجه افزایش دما رخ داده است، گفت: صبح امروز قدری بر سرعت  وزش بادهای ۱۲۰ روزه در شمال استان افزوده شده و انتظار می رود شدت وزش باد به بیشتر از این نیز برسد.

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: هم اکنون سرعت وزش باد در زابل ۶۸ کیلومتر بر ساعت است که میزان دید افقی در محدوده فرودگاه زابل را به ۸ کیلومتر کاهش داده است.

دیانتی ادامه داد: بر اساس خروجی مدل های جوی انتظار می رود وزش بادهای شدید ۱۲۰ روزه در شهرهای شمال استان تا آخر هفته جریان داشته باشد.

وی تصریح کرد: وزش این بادها ضمن کاهش دید افقی و کیفیت هوا، در برخی نقاط سبب تشکیل توده های گردوغبار می کند که به عرض های جنوبی تر منتقل می شوند.

929 بازدید

اخبار sbmet-panel 18th ژوئن, 2019

طراحی سایت توسط فراکارانت

Help-Desk