طراحی سایت

دمای زاهدان ۱۱ درجه کاهش یافت/ گزارش ۱۹ میلی متر باران در خیرآباد زاهدان

33012

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: بارش رگبار باران و خیمه سنگین ابرهای کومولونیمبوس در آسمان زاهدان سبب شد تا دمای این شهر در ساعت ۱۴:۳۰ دقیقه امروز نسبت به روز قبل ۱۱ درجه خنک تر شود.

محمود دیانتی در گفت و گو با روابط عمومی هواشناسی سیستان و بلوچستان، اظهار  داشت: تا این لحظه از نقاط مختلف شهر زاهدان گزارش بارندگی دریافت شده و بارش ها همچنان ادامه دارد. این بارندگی ها به همراه وزش باد متوسط و خیمه‌ی ابرهای همرفتی در آسمان زاهدان سبب شد تا دماسنج ایستگاه زاهدان دمای فعلی را ۱۹ درجه سلسیوس بالای صفر یعنی ۱۱ درجه خنک تر از دیروز نشان دهد.

وی افزود: تا این لحظه از ایستگاه «خیرآباد بالا» در زاهدان ۱۹ میلی متر باران و تگرگ گزارش شده است.

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی تا عصر امروز شرایط برای رگبار باران، تگرگ و وقوع تندبادهای لحظه ای و صاعقه در زاهدان فراهم است.

دیانتی با بیان اینکه شرایط جوی اکثر نواحی مرکزی و جنوبی استان امروز ناپایدار است، توصیه کرد: با توجه به شدت بارش ها، آبگرفتگی معابر و سیلاب های ناگهانی در نقاط مختلف مرکز و نیمه جنوبی استان محتمل است.

وی تصریح کرد: توصیه می شود از تردد و توقف در کنار مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی و رفتن به ارتفاعات به دلیل خطر برخورد صاعقه خودداری شود.

786 بازدید

اخبار sbmet-panel 5th اکتبر, 2019

طراحی سایت توسط فراکارانت

Help-Desk