طراحی سایت

دریای عمان بارانی، مواج و متلاطم می شود

Ekhtarieh

رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به صدور دومین اخطاریه دریایی این اداره کل و توصیه به خودداری از رفتن به دریای عمان گفت: از روز شنبه با رشد ابرهای همرفتی در جنوب استان و وزش باد شدید، دریای عمان بارانی، مواج و متلاطم می شود.
علی ملاشاهی در گفت و گو با روابط عمومی هواشناسی سیستان و بلوچستان، اظهار داشت: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی و مدل‌های جوی از روز شنبه با کشیده شدن سامانه همرفتی بر روی سواحل و دریای عمان، شرایط برای ریزش های رگباری، تندبادهای شدید لحظه‌ای، تگرگ و صاعقه در این مناطق وجود دارد.
وی با بیان اینکه امشب نیز شرایط برای رشد ابرهای جوششی و فعالیت سامانه در سواحل و دریا مهیاست، ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود ارتفاع موج در دریای عمان از شنبه تا دوشنبه بین یک تا دو متر افزایش یابد و دریا مواج و طوفانی شود.
رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: جهت وزش باد شدید بر روی دریاشرقی تا جنوب شرقی خواهد بود.
ملاشاهی با بیان اینکه شرایط پیش رو احتمال اختلال در تردد دریایی را به شدت افزایش می دهد، گفت: توصیه می‌‌شود تا روز دوشنبه از تردد شناورهای سبک و قایق‌های تفریحی کوچک در دریای عمان اجتناب شود.

783 بازدید

اخبار sbmet-panel 4th اکتبر, 2019

طراحی سایت توسط فراکارانت

Help-Desk