طراحی سایت

خدمات ویژه هواشناسی به تعاونی های تولیدی سیستان و بلوچستان

642

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان در دیدار با مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: در راستای حمایت از کالای ایرانی، هواشناسی برخی خدمات ویژه خود را به صورت رایگان در اختیار تعاونی های تولیدی قرار می دهد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان، محسن حیدری در دیدار با مهرداد جهاندیده مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان که به مناسبت هفته تعاون انجام شد، اظهار داشت: تعاونی ها یک ظرفیت خوب برای تولید و اشتغال هستند که می توان از آن در شکوفایی اقتصاد و اشتغال بهره برد.

وی افزود: بخشی از تعاونی ها به کار کشاورزی و دامی و تولید محصولات استراتژیک مشغول هستند که ارتباط زیادی با هواشناسی دارند. این طیف با دسترسی به اطلاعات هواشناسی هم می توانند راندمان تولید خود را افزایش دهند و هم در کاهش آثار مخرب برخی پدیده های هواشناسی از آن بهره ببرند.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان در ادامه به فرمایشات مقام معظم رهبری در نام‌گذاری امسال به عنوان سال«رونق تولید»  اشاره کرد و گفت: با توجه به ظرفیت تعاونی ها در شکوفایی تولید و رونق آن، برخی خدمات ویژه هواشناسی استان مانند ارسال پیامکی هشدارهای جوی، ارائه اطلاعات آماری برای طرح های توسعه ای و ایجاد تعاونی های جدید تولیدی و… به صورت رایگان در اختیار این عزیزان قرار می گیرد.

حیدری با بیان اینکه اطلاعات هواشناسی پایه ای ترین و اصلی ترین ساختار تشکیل دهنده توسعه پایدار است، افزود: در این مسیر هرچه به داده های بیشتر و طولانی تری دسترسی داشته باشیم، موفق تر عمل خواهیم کرد.

وی ادامه داد: ۷۰ سال قبل یکی از قدیمی ترین ایستگاه های هواشناسی کشور در زاهدان تأسیس شد و این شهر امروز به گنجینه آماری دسترسی دارد که ضامن توسعه پایدار آن است. آماری که حیف است در مسیر توسعه از آن استفاده نشود.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان در بخش دیگری به دقت پیش بینی های هواشناسی اشاره کرد و گفت: ارزیابی ها و راستی آزمایی ها نشان می دهد که دقت پیش بینی های کوتاه مدت هواشناسی بیش از ۹۵ درصد و پیش بینی های بلند مدت بین ۶۰ تا ۷۰ درصد است.

مهرداد جهانیده مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان نیز در این دیدار با استقبال از ارائه خدمات ویژه هواشناسی به تعاونی های سیستان و بلوچستان، گفت: به طور قطع این اقدام ظرفیت خوبی است و کمک زیادی به تعاونی های تولید محور استان می کند.

وی ادامه داد: از ظرفیت هواشناسی نه تنها در تعاون و کار، بلکه در جریان توسعه و شکوفایی استان می توان بهره مناسبی برد.

این مسئول در ادامه با اشاره بر اینکه «تعاون، کار و رفاه اجتماعی» از نظر ارائه خدمات بزرگترین وزارتخانه دولت است، افزود: فقط در سیستان و بلوچستان ۱۱ اداره کل زیرمجموعه این وزارتخانه فعالیت می کنند که تنها بهزیستی به عنوان یکی از این ادارات کل، بیش از ۲۰۰ خدمت به مردم ارائه می کند.

632 بازدید

اخبار sbmet-panel 16th سپتامبر, 2019

طراحی سایت توسط فراکارانت

Help-Desk