طراحی سایت

خاش دومین شهر پربارش کشور در شبانه روز گذشته

156873368

سرپرست اداره هواشناسی خاش گفت: ارتفاع بارش های خاش در شبانه روز گذشته به ۵۲٫۸ میلی متر رسید و دومین شهر پرباران کشور شد.
محمد سرگزی در گفت و گو با روابط عمومی هواشناسی سیستان و بلوچستان، اظهار داشت: بارش باران که از روز گذشته در شهر خاش آغاز شده، به تناوب تا پیش از ظهر امروز ادامه داشت و از تمام ایستگاه های بارنسجی سطح شهرستان بارندگی گزارش شده است.
وی افزود: هسته بارش های سامانه بارشی در شهرستان خاش و زاهدان متمرکز بوده است به طویکه از بسیاری از ایستگاه های بارانسنجی محلی سطح دو شهرستان بارش های بیشتر از ۵۰ میلی متر ثبت شده است.
سرپرست اداره هواشناسی خاش توضیح داد: در بین ایستگاه های محلی بیشترین بارش استان در ایستگاه تمندان با ۸۷ میلی متر باریده است، پس از آن در ایستگاه های «نرون» خاش ۸۵٫۵، «کوشه» و «سنیب» خاش ۷۹ و «ترشاب» خاش ۶۸ میلی متر بارش ثبت شده است.
سرگزی افزود: در شبانه روز گذشته وزش باد شدید نیز شهرستان خاش ا فرا گرفت به نحوی که بیشینه سرعت وزش باد به ۱۹ متر برثانیه معادل ۶۸ کیلومتر بر ساعت رسید.
وی خاطرنشان کرد: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی و مدل ها جوی همچنان تا بعد ازظهر امروز احتمال بارش های ناچیز و پراکنده در سطح شهرستان وجود دارد.
سرپرست هواشناسی خاش ادامه داد: از عصر امروز روند کاهش پنج تا ۱۰ درجه ای دما در سطح شهرستان آغاز می شود و انتظار می رود کمینه دمای خاش در بامداد فردا به زیر صفر درجه سلسیوس برسد.

919 بازدید

اخبار sbmet-panel 6th ژانویه, 2020

طراحی سایت توسط فراکارانت

Help-Desk