طراحی سایت

جذب ۴۸ میلیارد ریال اعتبارات طرح تملک دارایی در هواشناسی سیستان و بلوچستان

s2

جذب ۴۸ میلیارد ریال اعتبارات طرح تملک دارایی در هواشناسی سیستان و بلوچستان

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: ۴۸ میلیارد ریال اعتبارات طرح تملک دارایی های سرمایه ای در هواشناسی استان جذب شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان، محسن حیدری در نخستین جلسه شورای اداری هواشناسی استان که با حضور روسای ادارات ستادی و شهرستانی در محل این اداره کل برگزار شد، اظهار داشت: علی رغم وجود مشکلات اعتباری هواشناسی استان توانست در سال ۱۳۹۷ اعتبارات خوبی در بخش عمرانی جذب کند.

وی افزود: هواشناسی استان به لحاظ تخصیص اعتبارات بخش «۲ درصد نفت و گاز» شانزدهمین دستگاه در بین ۹۵ دستگاه استانی که بیشترین اعتبارات این بخش را دریافت کرده است، قرار گرفت.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: با توجه به پروژه های عمرانی موجود ۵۶ میلیارد ریال اعتبار طرح تملک برای سال ۱۳۹۸ پیش بینی شده که در صورت تصویب، ۱۶ درصد بیشتر از اعتبارات سال گذشته خواهدا بود.

حیدری در ادامه با بیان اینکه اعتبارات هزینه ای سال ۱۳۹۷ اداره کل هواشناسی استان اگرچه ناکافی بود، اما قابل قبول است، افزود: در این سال ۴۵ میلیارد ریال اعتبار هزینه ای جذب شد که برای سال ۱۳۹۸ پیش بینی شده تا میزان اعتبارات با رشد ۴۰ درصدی به ۶۵ میلیارد ریال برسد.

وی خاطرنشان کرد: اگر چه بودجه جاری هواشناسی استان نیازمند ترمیم بود اما با برنامه ریزی مناسب و لحاظ الگوی مصرف در هزینه کردهای اداره کل، ضمن تأمین نیازهای جاری مجموعه، اضافه کار و رفاهی مناسبی هم به همکاران پرداخت شد.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان در بخش دیگری  با اشاره به اهمیت شورای اداری گفت: برنامه ریزی شده تا از این به بعد حداقل سالی یک بار جلسات این شورا برگزار شود و از خرد جمعی برای پیشبرد اهداف سازمانی و اعتلای جایگاه هواشناسی استان استفاده شود.

حیدری اضافه کرد: همه قسمت های تشکیل دهنده هواشناسی مهم هستند چراکه هر کدام جزئی از یک چرخه مهم بشمار می روند که پیش‌نیاز قسمت های دیگر هستند. اگر داده های صحیح و درستی ثبت شود، پیش بینی صحیح و پژوهش قابل قبول از آن حاصل می شود.

954 بازدید

اخبار sbmet-panel 23rd ژوئن, 2019

طراحی سایت توسط فراکارانت

Help-Desk