طراحی سایت

ثبت دمای ۳۰ درجه و بیشتر در ۳۳ شهر کشور؛ ۱۴ شهر سیستان و بلوچستان گرمترین روز از آغاز زمستان را تجریه کردند

تمپ آماده

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: در شبانه روز گذشته دمای هوای ۳۳ شهر کشور به ۳۰ درجه سلسیوس و بیشتر از آن رسید که بیشترین فراوانی وقوع این دماها در شهرهای سیستان و بلوچستان روی داده است.

محسن حیدری در گفت و گو با روابط عمومی هواشناسی سیستان و بلوچستان اظهار د اشت: همانطور که انتظار می رفت با تقویت جریانات شمالی در سطح استان، افزایش دما در اکثر نقاط سیستان و بلوچستان اتفاق افتاد و حداقل دمای ۱۱ شهر استان به ۳۰ درجه و بیشتر رسید و راسک با دمای ۳۳٫۹ درجه دومین شهر گرم کشور شد.

وی ادامه داد: شبانه روز گذشته گرمترین روز سیستان و بلوچستان از آغاز زمستان تا کنون بوده است که حداقل بیشترین دمای ۱۴ شهر از ابتدای دی ماه تا کنون ثبت شده است.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: شهرهای زاهدان، ایرانشهر، خاش، دلگان، راسک، زابل، زهک، هامون، هیرمند، سیب سوران، مهرستان، میرجاوه، نصرت آباد و نیکشهر گرمترین روز از شروع فصل زمستان تا کنون را سپری کردند.

حیدری ادامه داد: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی از فردا وزش بادهای سرد شمالی در پنج شهرستان شمالی استان و با شدت کمتر در نوار شرقی آغاز می شود که پیش بینی می شود با ریزش هوای سرد از عرض های بالا دمای هوا به صورت موقت بین ۷ تا ۱۲ درجه سلسیوس کاهش یابد.

وی اضافه کرد: کاهش دما از روز پنج شنبه در شمال و از روز جمعه در نواحی مرکزی روی می دهد و پیش بینی می شود تا شنبه ادامه داشته باشد.

عضو ستاد مدیریت بحران سیستان و بلوچستان ادامه داد: از روز شنبه مجدد روند افزایش دمای هوا در استان آغاز می شود.

509 بازدید

اخبار sbmet-panel 26th فوریه, 2020

طراحی سایت توسط فراکارانت

Help-Desk