طراحی سایت

توفان کویر لوت به ایرانشهر رسید

10170992_366

رییس اداره هواشناسی ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: وزش باد و گردوخاک و نفوذ گردوغبار توفان استان کرمان روز گذشته به این شهرستان رسید و شعاع دید افقی در فرودگاه این شهر را به ۲۰۰۰ متر کاهش داد.

مجید خواجه زاده در گفت و گو با روابط عمومی هواشناسی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: ظهر دیروز توفان شدید گردوخاک برخی نواحی کرمان و کویر لوت را درنوردید و موجب تشکیل توده عظیم گرد و غبار شد و شعاع دید افقی در فرودگاه ایرانشهر را به ۲۰۰۰ متر کاهش داد.

وی ادامه داد: بر اساس گزاش های اداره هواشناسی کرمان توفان گردوخاک دید افقی در این شهر را دیروز به ۸۰۰ متر کاهش دید و سرعت لحظه ای باد به مرز ۸۰ کیلومتر بر ساعت نیز رسید.

رییس اداره هواشناسی ایرانشهر افزود: هم اینک از غلظت ذرات غبار در هوای این شهر کاسته شده و انتظار می رود وزش باد تا امروز در این شهر ادامه داشته باشد.

وی گفت: باد و گردوخاک و کاهش دید افقی در تردد در محورهای مواصلاتی ایرانشهر به بم را برای ساعاتی با اختلال همراه کرد.

خواجه زاده به شرایط دمایی ایرانشهر اشاره کرد و اظهار داشت: دیروز بیشینه دمای ایرانشهر در گرمترین لحظات به ۳۳.۷ درجه سلسیوس رسید.

وی بیان کرد: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی امروز جریانات شمالی استان را تحت تأثیر قرار می دهد که مهمترین پیامد آن برای ایرنشهر کاهش محسوس و موقتی دمای هوا در روز جمعه است.

530 بازدید

اخبار sbmet-panel 26th فوریه, 2020

طراحی سایت توسط فراکارانت

Help-Desk